Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozza ezt a kattogást?

Mi okozza ezt a kattogást?

Figyelt kérdés

Van egy 2006-os Seat Ibizám. Kattogó hangot ad ki a motor alapjáratban is, ha kicsit megpörgetem, a kattogás is gyorsul. Meg menet közben erötlenebb lett, lassabban gyorsul.

Rendszeresen szervizelem, múltkor is volt szerelőnél, de nem említett semmit, csak az egyik kerék picit szorul, de azt mondta nem olyan drasztikus, hogy ne tudjak vele egy darabig menni.


febr. 28. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Féltengely szokott ilyen hangot produkálni, ha rossz.
febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem különálló a két probléma.

Kattogás: motorban hidrotőke megpusztult.

Erőtlenebb: szorul a fék.

febr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Péntekre tud fogadni a szerelőm.

Telefonban látatlanban annyit mondott, hogy legrosszabb esetben lendkerék probléma, de az nem olcsó mulatság.

febr. 28. 15:50
 4/9 anonim ***** válasza:
1. Alapjáraton hallatszik a féltengely???🙈🙊
febr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1#

Pék vagy ugye?

febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet nem olvasta el rendesen a kérdést.

Én közben már minden rosszat elolvastam ami lehetséges.

febr. 28. 16:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a netorvoslás nem működik, ha fordulatra gyorsabban kattog akkor akármi lehet.

-okoskerék, lendkerék, vezérműtengely kopása (nekem volt ilyen), hidrotőke, hajtókarcsapágy, valami beékelődött a szíjakhoz, vagy vetélt cigánygyerek próbál szabadulni.

Vidd el szerelőhöz.

febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos az autó ma reggel megállt...

Út közben egyre erőtlenebb volt, míg végül félre kellett állnom mert nem akartam szenvedtetni. Alapjárat nagyon egyenletlen, ugrál.

Be kellett vitetni a szerelőhöz, hétvégén ránéz, de van egy olyan érzésem, hogy a javítás eléggé húzós lesz.

márc. 1. 19:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyéb jelenség? világítás/rádió van?

Füst, égett szag volt esetleg? Önindító teker?

márc. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!