Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek friss...

Milyen autót vegyek friss jogsival? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nettó 300 ezret keresek, albérletre nem kell költenem, munkába járáshoz nem használnám.


Az autóra kb. 700 - 1m forintot szánnék.


Amire használnám: heti max 100km

nagybevásárláshoz, kiránduláshoz/ egyéb hobbival kapcsolatos utak, illetve családi látogatás ( 30km )


Mik az igényeim:

-Légzsák + ABS mindenképp

-Esp elhagyható, de örülnék ha benne lenne a keretben.

- kombi párti vagyok, de lehet hogy nem a legjobb első autónak.


Relatív alacsony fenntartási költség.


Amikre gondoltam:

- ford focus 1.8 ghia ( 2001-2005) eddig ez volt számomra a legoptimálisabb

- 4es golf / polo

- suzuki ignis

- jó állapotban kifogott régi swift ( kombi )

-- 2000 - 2008 évjárat között bármi

Szerintetek ezek jó kiindulási alapok?

Jó ha 15+ éves autóknál kerülöm a dízelt?


Szeretnék egy "primitívebb" autót, mert élvezném ha bizonyos műszaki hibákat magam is helyrehozhatok rajta ( apróságokat )



febr. 29. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Focusok annyira rohadnak, mint a Mazdák, így azt kihagynám. Vw Polo 1.4 egyszerű, olajat eheti, hisz vw. Ha jót kifogsz keveset fogyaszt és egész jó, kinézetre is. Ignisből ennyiért eléggé az alját kapod, de akár kifoghatsz egy nem leéltet, azok jók, de nem szép, nem fiatalos, nem tudsz megjelenni vele sehol, haverok stb. Vasaló swift az már jobban néz ki, az jó lehet. Dízelt alapból kerüld első autónak, főleg ha ilyen kis kereted van, mert ha jó akkor nagyon jó, ha nem jó akkor a gatyád rámegy, így rizikósabb. Ezek közül Polo vagy Vasaló Swiftet mondanám. A swift problémamentesebb, de nem olyan vagány és kellemes, mint a Polo. Golf 1.4 ahhoz a kasznihoz kevés, 1.6 jobb, de azt inkább ennyiért ne.
febr. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az átfogó választ.

Vasaló swiftet 1 misi alatt nem nagyon láttam, de igazából nem sürgetős a dolog, így ha amellett döntök, akkor lesz időm kifogni egy jó ár/érték arányút.

febr. 29. 23:03
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 Pedig 1 millióért lehet jó Vasaló Swiftet kifogni, ha a megbízhatóság az elsődleges, akkor én azt választanám. Ha a kinézet, kellemesség, akkor Polo 1.4 benzin. A legfontosabb, hogy minden autót át kell nézetni megvétel ELŐTT, nehogy belefuss szar állapotúba, na az akkor drága tud lenni.
febr. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Octavia 1.6 olyan mit a 4-es golf (műszakilag egyformák) , csak picit olcsóbb. Ezt úgy értem, hogy ugyan azért az árért jobb skodát lehet kapni, a presztizse kissebb.

febr. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen az a kombi Swift?

Egyébként nagyjából jó helyen keresgélsz, én 1.6 Golf/Bora-t nézném, abból van kombi is, De Octavia is szóbakerülhet, vagy a Polo Classic, ezekből is lehet szép számmal kombit találni.

Dízelt ilyen használatra felesleges venni

márc. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem H Astrám van ami hasonló árkategória. 1.6 benzines, komolyabb gond nem volt vele. Sajnos a rozsda kezdi már támadni.
márc. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Swiftből kombi sosem létezett. Az ferdehátú.


Én egyébként vasaló Swiftet néznék, ennyiből kifoghatsz értelmes állapotút belőle, és egy baromi jó autó arra amire kitalálták: elvisz A-ból B-be, és szerintem még kifejezetten fürge is magához képest. Közben olcsón fenntartható és minden szerelő ismeri.

márc. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!