Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mk3 mondeo 2.0 benzin A...

Rsturbo1981 kérdése:

Mk3 mondeo 2.0 benzin A vezérmûtengely csapágycsészéinek meghúzási nyomatéka mennyi? Meg hol kapok a szervószivattyú és a tartály közé tömítést ,sehol nem találok és semmi infó róla cikkszám vagy bármi.

Figyelt kérdés

márc. 1. 05:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha aluminiumba megy bele, akkor nagyon kevés. Max 15nm Célszerű egy szervizköny az adott típushoz, ott vannak a pontos nyomatékok.

Nekem most egy renaultnál szakadt bele egy 8-as csavar a hengerfejbe, ami leszorítja a himbasort. Épphogy csak meghúztam.

Nem volt lehúzva nyomatékra egyik sem, a legjobban terheltből kiszakadt a menet.

Pedig nem hinném, hogy a pistabácsi húzta volna meg előttem...

márc. 1. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érzésre. Nem szabad túlhúzni, nem azért nem mert kimegy a menet vagy szorul hanem a rugós alátét a nagy hőtágulásoktól törik és beleesik a karterba. Jártam már így.)
márc. 7. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:

Ha jól gondolom, hogy miről van szó, akkor 7Nm+16Nm. (2001-es Mondeo 2.0L DURATEC-HE (MI4))

[link]

márc. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!