Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van hátránya, ha egy start-sto...

Van hátránya, ha egy start-stop-os akkumulátort teszek egy nem start-stop-os autóba indító akku helyett?

Figyelt kérdés
Leszámítva azt, hogy többet fizetek, van valami műszaki probléma ezzel a felállással?
márc. 2. 07:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs.
márc. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen, hamarabb tönkre megy.
márc. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs. Nekem az előző autómban így volt, úgy vettem. Egy bontott, gyári akksi volt. Elmentem vele 5 évet, hibátlan volt. Azóta eladtam az autót, így nem tudom, hogy még mindig bírja-e.
márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ. Milyen autó? Milyen start-stopos akkumulátorra gondolsz? AGM vagy EFB? Bizonyos BMW-knél (beleértve a Mini-t és RR-t), de lehet más autóknál is, programozást igényel, sőt maga az új akkumulátor is. Elmulasztása az új akkumulátor kárára mehet (tapasztaltam). Meg kell nézni mennyivel kerül többe és mennyi garancia van rá, majd érdemes kiszámolni, hogy hosszú távon melyik éri meg jobban. Pl, ha kerül a sima 50K-ban 3 év garanciával és az AGM 60K-ba 4 év garanciával és garancia után cseréled mindig őket, akkor 12 év alatt a simára 200K-t fogsz költeni míg AGM-re csak 180K-t. Ezen kívül nem hiszem, hogy probléma lehet vele.
márc. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Nincs, de teljesen felesleges.
márc. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%
Nincs, viszont feleslegesen kidobsz jó sok pénzt.
márc. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!