Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teherautókkal amik kéziváltóso...

Teherautókkal amik kéziváltósok igaz,hogy nem egyes fokozatban kell elindulni?

Figyelt kérdés
Ha nem egyben akkor hányas fokozat az ajánlott?
márc. 2. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a konkrét járműtől, a terheléstől, és az útviszonyoktól függ. Egy szarásig megpakolt teherautóval emelkedőn valószínűleg 1. fokozatban indulsz. Ugyanez a jármű üresen, vízszintes úton talán 3. fokozatban is könnyen elindul.
márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok teherautó sofőr. Kisteherautót vezettem már, de ott 1-esbe indultam el mindig is, kutya nem mondta nekem hogy nem abba kell. Viszont van egy barátom aki teherautó sofőr és neki van is saját teherautója rendes C kategóriás Ivecoja van neki. Ő üresen sík terepen vagy nagyon minimális emelkedőn mindig 2-be indul el, és mindig mondani szokta hogy 1-esbe totál felesleges mert annyira megindul hogy tiltásig is felmehet a fordulat, plusz a motornak sem olyan jó. Ha rogyásig van terhelve akkor még oké az 1-es fokozat, vagy ha nagyon meredek emelkedőn kell elindulni.
márc. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen voltak a hathengeres IFA L-60-asok.Azok 8 sebességesek voltak,plusz volt még az 1-estől is egy rövidebb "C" kapaszkodó fokozat.Üresen 5-ből lehetett indulni.

Az 1-es tényleg csak nagyon megrakva hegynek felfelé kellett induláskor.

márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy ez a felezős váltó mit jelent, illetve mi az értelme?
márc. 2. 15:05
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

2. Tiltásig nehogy menjen már ha nem botfülű.

Hát lehet hallani a motor hangját.

A 16 sebességesnél rakottan is elég a 2.-kal indulni, üresen meg 3.-4. jó neki.

A felező pedig az hogy minden sebesség közt még van egy sebességi fokozat.

Tehát 8 fokozat van meg közte még egy, az 16 fokozat.

EZ egy gomb nyomással működött levegővel.

márc. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
1993-ban szereztem a C-t, Avia-n tanultunk, és 2-esben kellett indulni. 1-est csak a rutinpályán használtuk, amikor tenyleg lassan kellett haladni.
márc. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Általában igaz.
márc. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!