Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell tölteni az autó...

Mikor kell tölteni az autó akkumulátorját,ha csak a műszerfal kijelzi?Vagy megvan minden autónál az adott időköz?

Figyelt kérdés
márc. 3. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem nem jelzi a műszerfal. Akkor töltöttem, amikor lemerült. Egy jó állapotú akkumulátor csak akkor merül le, ha hideg van, és hetekig nem használják az autót, szóval rendszeres használat esetén nincs szükség töltésre.
márc. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Járó motornál töltődik az akku, úgyhogy normál esetben nem kell tölteni. Erre találták ki a generátort.
márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem nagyon szoktam külön töltögetni. Azt elintézi az autó generátora. Pedig rendszeresen 2-3 hetet is áll a kocsi. De ha ennyit nem bír ki az akku, ami előtte fel volt töltve, akkor annak már amúgy is kakukk.

Tél előtt rá szoktam mérni az akkura. Ha a névleges indítóáram (nem a feszültség!) harmadát, negyedét se tudja már, akkor inkább megelőzendően a bajt cserélem. Rendszeres töltögetéssel lehet hogy pár hónapig még életben tartható lenne, de nem látom értelmét ezzel szórakozni. Csere és a következő 6-8 évre megint nincs vele gond.

A lényeg tehát: egy jó állapotú akkut, egy megfelelően működő generátorral rendelkező autóban, amit nem két sarokra futkosásra használnak, percenkénti indítózással, nem kell feltétlenül külön töltögetni.

márc. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!