Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül egy KIA Ceed...

Mennyibe kerül egy KIA Ceed hátsó lökhárító cseréje márkaszervízben?

Figyelt kérdés

Sajnos családban történt egy kis baleset és nekikoccantunk hátulról egy Kia Ceednek.Az autónkban nem keletkezett nagy kár, kb 150-200ból megolt a javitás az első lökösön meg a motorháztetőn. Viszont a biztosítótól kaptunk egy levelet, hogy ha nem akarjuk, hogy visszább rakjanak minket a biztosításba akkor lehetőségünk van kifizetni a keletkezett kárt a biztosítónak. Ez majdnem 2 millió forint.


Hogy lehet hogy ekkora különbség a két autóban keletkezett kár között? Egy 2017es vagy 2018as Kiarol beszélünk. A mi autónk pedig egy 2014es Seat Leon. Enniybe kerülne márkaszervízben kicserélni a lökhárítót meg kijavítani a karosszérián keletkezett károkat?


márc. 4. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos igen.
márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemesebb 2 fokozatot visszaesni.
márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De hát ez szürreális. Nem én vezettem. Én nem is tudom annyira még. hogy hogyan működik ez a biztosítás dolog még nem tartok ott csak kíváncsi voltam, hogy valóban így van-e és nem valami scammel vagy trükkel próbálkoztak mert hallottam mér ilyen csalásokról.


De akkor köszönöm szépen az infókat, de továbbra is eszméletlen hogy márkaszervíz ennyit elkér...

márc. 4. 14:43
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapból 40+ ezres munkadíj, 7-szeres áron adják az alkatrészeket, plusz ha tudják hogy biztosítózás van, akkor még vastagabban fog a tolluk. Ez sajnos ilyen. El kell fogadni, hogy drágább a biztosítás és befizetni.
márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy üzembentartót váltani és A00-ról előlről kezdni. Ki kell számolni melyik éri meg jobban.
márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A márkaszervíz drágább. Csak gyári alkatrésszel dolgoznak. Meg attól, hogy te a lökhárítót láttam még alatta/körülötte elég sok minden sérülhetett.
márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyáron belémkoccant egy nő, amikor lefulladtam. 2012-es Fordban hátsó ajtót és lökhárítót cseréltek. Állítólag másfél millió volt az alkatrészek ára.
márc. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül csak lökhárítót kell cserélni ilyenkor. Márkaszervíz túláraz eleve, szóval igen, lehet reális. Be kell tartani a követési távolságot
márc. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!