Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik tipusu gyujtorendszerne...

Melyik tipusu gyujtorendszernel van gyujtotrafo a rendszerben?

Figyelt kérdés

Trafo mindnel kell? Tekercsgyujtas megszakitos/tranzisztoros) vagy kondis (CDI) gyujtasnal is?

Valaki roviden ossze tudna nekem hasonlitani oket, mi a fo kulonbseg koztuk? Nem teljesen ertem a dolgot. Koszonom!


márc. 5. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A megszakítós gyújtásnál egy fő trafó van, ami mind a négy hengert ellátja, a megszakító felel azért, hogy mikor melyik henger kapja a gyújtást. Előnye az egyszerűsége, de ha tönkremegy, akkor mindegyik henger gyújtás nélkül marad.

Duplaszikrás gyújtásnál kettő trafó van, sokszor egy komplett egységként, de az egység két trafót rejt magában, néha viszont a két trafó külön van. Ennél az egyik trafó az 1-4-es hengert, a másik pedig a 2-3-mas hengert látja el. Azért duplaszikrás, mert a két ellátott henger mindig egyszerre, párban kap szikrát, tehát két hengerben van egyszerre szikra. Ebből az egyik nyilván mindig felesleges, hiszen a két henger eltérő munkaütemet végez. Előnye, hogy egy trafó nem négy, hanem csak kettő hengert lát el, fele annyi munka = dupla akkora élettartam.

Modernebb autóknál, illetve páratlan hengerszámú motoroknál már vagy 20-25 éve, hengerenkénti trafó van, annyi trafó, ahány henger. Ezeket közvetlenül a gyertyákra dugod. Előnye, hogy itt egy trafó már csak egy hengert lát el, tehát még kevesebb munkát végeznek, még tovább nő az élettartamuk, illetve nincs gyertyakábel, így az sem tud tönkremenni. További előnye, hogy a legtöbb esetben a trafók külön vannak, így ha egy tönkremegy, akkor elég csak azt az egyet cserélni, bár van kivétel, például Opeleknél a négy trafó egy házba van építve, az elég drága mulatság tud lenni.


CDI-nél is van trafó a CDI egységben, de őszintén szólva azt nem ismerem, azt szerintem csak motorokban használják, autókban nem. Én legalábbis nem tudok olyan autóról, ami CDI-t használ, szóval nem találkoztam még vele, nem értek hozzá.

márc. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
márc. 6. 07:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!