Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kapok-e büntit, és vajon mennyit?

Kapok-e büntit, és vajon mennyit?

Figyelt kérdés

Már egy éve Németországban lakok, de még magyar rendszámos autóval járok. Épp ma megállított a rendőr, és felvilágosított, hogy ez csak fél évig lehetséges. Azt modnta h kell egy német rendszám, és hogy fognak valami papírt küldeni postán, és további szép napot.

Mennyi, vagy miféle büntire számíthatok? Valaki esetleg járt már így?



márc. 7. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Rövidesen megtudod, de nem kell félni mert negyede se lesz mintha ez itt lett volna.
márc. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Annyi még, hogy az autó a párom nevén van, de én vezettem amikor megállítottak. Nemtudom ez számít-e valamit.

Ő is kint lakik, tobb mint egy éve

márc. 7. 21:25
 3/6 anonim válasza:

Ha életvitelszerűen élsz kint , akkor köteles vagy német rendszámos autót használni, mivel így a magyar rendszámmal te megspórolod azokat az adókat, amiket a német autósokra rónak, ergo te így "adócsaló" vagy, akármennyire hülyén is hangzik.

Legjobb amit tehetsz, hogy ha mindenképpen magyar rendszámos autót használsz, akkor írasd rá valamelyik magyar rokonod nevére a kocsit, majd töltsetek ki egy 2 nyelvű meghatalmazást , hogy használhatod a kocsit, és kölcsönkaptad. Akkor is ugyan ez érvényes amit már leírtam, azonban ha más tulajdona az autó nem kötelezhetnek arra, hogy papíroztasd át németre. Most nem fogsz kapni semmit sem, csak egy felszólítást, hogy vagy vidd innen ezt a kocsit, vagy pedig német papírokat intézz hozzá. Legalábbis velem ez volt, szóval bízzunk benne, hogy te is megúszod ennyivel.

márc. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jajj istenem, nagyon remélem hogy így lesz🙏

Egyepkent mi úgy tudtuk, hogy egy évig használhatom a magyar rendszámos kocsit, és épp autónézőbe vagyunk.

márc. 8. 10:10
 5/6 anonim ***** válasza:
A törvény nem ismerete nem mentesít
márc. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok vele
márc. 8. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!