Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen terepgumit ajánlotok?

Milyen terepgumit ajánlotok?

Figyelt kérdés

A terep összetett. Van aszfaltos, murvás, kavicsos, sziklásabb, földes, saras, vizes, vízátfolyásos. Van egy kisebb patak is, amin át kell menni néha, egyszóval minden fajta. Szegregátumban dolgozom és kapok egy újabb céges autót, mivel a régi beadta az unalmast... Viszont a gyári alapfelnikkel, illetve gumikkal érkezik, amely nem biztos, hogy megfelelő, sőt!!


Az autó: Dacia Duster 1.5dci, 110 lóerő, 4x4, manuális.



márc. 9. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Írtad a sarat, patakot, talán ezek jelentik a fő kihívást. Amennyiben ritkán és jobb körülmények között jársz csak errefelé, akkor lehet, hogy egy egyszerű pl Michelin CrossClimate négyévszakos is megteszi. Ennek a mintája is "traktoros", nincs teljesen elveszve terepen, bár nem kifejezetten arra való, de egy téli országúton egyértelműen jobb a terepgumiknál - kérdés, melyikből mennyi van.


Máskülönben Simex mintázatú gumit néznék, amilyen elérhető az adott méretben vagy aminek megoldható a beszerzése, nálunk vadászoknak ez vált be, mondjuk ez látszik is a földutakon egy-egy esőzést követően. Ha viszont télen autópályán kell teljesíteni, nyilván nem ez való mindenre, próbáltam a kérdésnek eleget tenni. Viszont ha sok a vizes-saras átázott szakasz arányában, akkor lehet ez éri meg.


Szerintem épp olyan fontos, mint a gumi: felni. Kérdés, konkrétan milyen lesz az autón, úgy látom 16" volt az alap, jobb lenne a keskenyebb 6" széles felni (nem a 6.5"-os). Ideális a lehető legkisebb átmérőjű acél lemez. Őszintén szólva a használt is tökéletes - amit újonnan veszel az is használt lesz az első méteren, és ha kapja az ívet, drágább amit ki kell dobni, bontóban valószínű elfogadható áron kapsz. Gumit ugyanilyen megfontolásból minél ballonosabbat tennék fel, ehhez kell a kisebb felni. Guminyomás visszajelző kötelező újabban, ha ebben jeladós szelepekkel van megoldva, Dacia csoportokban lehet van szaki aki szerintem ki tudja kapcsolni a TPMS-t, szerintem ilyen használatban nincs nagy előnye, de lehet rosszul gondolom. Ha viszonylag gyakran kaphatsz defektet, esetleg nézd meg, milyen a pótkerék, és vegyél ugyanolyan felniket, és akkor lehet kevesebbet kell szerelned (bár 4x4 miatt fontos, hogy minél egyformábbak legyenek a gumik, nem csak a pótkerék kopásra gondolok). Említett 4x4 hajtás kímélése céljából, gumi kopás és futott km és függvényében pl 5-15 ezrenként az elsőket ajánlott a hátsókkal felcserélni.


Ha esetleg nem tudsz beszerezni a gyári 215/65R16 méretű gumit, helyette a 195/70R16 (picit kisebb) vagy 205/70R16 (picit nagyobb, talán előnyösebb) méretet tenném fel, átmérő különbség igazából elhanyagolható pár mm.

márc. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Valamilyen A/T gumit javaslok. Pl a Yokohama Geolandar nagyon jó.
márc. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Hiába a terepgumi, ha az autó az első terepen elakad, mert nem terepjáró hanem egy haszontalan suv
márc. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Hm..
márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Nem csak a gumin múlik a mászó képesség. Nekem egy 90-ben gyártott patrol van. Azzal bárhova elmerek indulni.
márc. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Országúton is kell majd használnod?
márc. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

1.: Köszönöm a segítséget és a tanácsokat, hasznosak lesznek jövőhéttől.


3-as... 1.es gen. Dustert hajtottam, a kezdetektől, 1.6.-os összkerekeset. Hidd el, úttalan utakon is jártam vele és tökéletesen megfelelt. Sajnos balfasz voltam és összetörtem. Úgyhogy jöhet a 2.gen-es, maximális bizalommal állok bele, a tesztek alapján is. Munkaeszköznek tökéletes, mert kérdeztem már embereket, akik használják (terepen is). Vannak totál haszontalan SUV-ok, ez tény, de a Dustert nem olyan a tapasztalataim alapján.

5: Tudom jól. A magánéletben, egy 94-es Range Roverem van. Bárhova megyek vele, zokszó nélkül teszi a dolgát.


Köszönöm mindenkinek a segítséget!

márc. 9. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!