Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépjárműadó 2024 - működik...

Gépjárműadó 2024 - működik még az az sms-ben való csekk kérés, mint 2022-ben?

Figyelt kérdés

Küld a NAV mindenkinek csekket? Vagy külön kérni kell? Ha igen, akkor sms-ben vagy telefonon?

Még mielőtt valaki azt írná, hogy guglizzak rá, mindenütt mást írnak.



#sms #NAV #Gápjármű adó
márc. 13. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
De minek a csekk? A határozatra nem tudod simán elutalni?
márc. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Csekk 2024-ben? wtf
márc. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#1 Határozatot nem csak akkor küldenek, ha változás van? Ha az előző évhez képest nem változik, nincs határozat. Legalábbis tavaly így volt. Én nem kaptam semmit, elutaltam az előző évit, még nem csengetett a NAV. :D
márc. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az utalás pénzbe kerül. A csekket online egyenlítem ki, az ingyen van.
márc. 13. 12:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Csekket szerintem alapból már nem küldenek, kérni kell. Ügyfélszolgálaton szerintem adnak.


Sms-es igénylésről nem tudok. Amúgy az szerintem többe kerül mint egy utalás.


A határozatban a NAV Mobil appot hirdetik most.

márc. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Benne volt a határozatban:


"Ha Ön pénzforgalmi számlanyitásra nem kötelezett, készpénz-átutalási megbízást (csekket) igényelhet

a NAV Infóvonalán* keresztül (belföldről: 1819, külföldről: +36 (1) 461-1819 hívószám) a 3-as

menüpont választásával.

*A NAV Infóvonalán elérhető általános tájékoztatás, illetve az adózó beazonosítását igénylő

ügyintézési lehetőség is. A beazonosítást igénylő ügyintézési lehetőség használatához ügyfél-azonosító

számmal vagy Részleges Kódú Telefonos Azonosítással (RKTA) kell rendelkeznie. Ha nincs ügyfél-

azonosító száma, akkor azt a TEL jelű nyomtatványon igényelhet, amit a NAV-hoz személyesen vagy

elektronikusan lehet benyújtani. Felhívjuk figyelmét, hogy ha nem saját ügyében kívánja használni a

beazonosítását igénylő ügyintézési lehetőséget, akkor UJEGYKE adatlap benyújtása is szükséges."

márc. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os, köszönöm, igényeltem csekket a 1819-es számon!
márc. 13. 15:05
 8/10 anonim ***** válasza:

#3: Passz, én kaptam határozatot tavaly, idén még nem.


#4: Hát ha ilyen olcsó az időd, akkor persze érthető.

márc. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van változás, pl. idén már egyben kell fizetni április 11-ig. Számlaszám szerintem nem változott, és ugyanúgy az adószámot kell megadni közleményben.


Ügyfélkapus tárhelyre érkezik (ez is), emailben küldenek róla értesítést. Ha még nem jött semmi, hívd a 1819-et.

márc. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8-as: nem tart tovább egy csekket iCsekk applikációban befizetni, mint utalni.

9-es: április 15-ig

márc. 14. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!