Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb motorolaj benzines autóba? Mobil 1, Motul tapasztalatok? Vagy más márkájú olaj? Vagy a Renaultomba csak gyárilag Elf?

Figyelt kérdés
márc. 13. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Az Elf-nek vannak kifejezetten Renault specifikációs olajai. De bármilyent rakhatsz bele ami teljesíti a kocsid előírását. A Mobil és a Motul is teljesen jó.
márc. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyári ajánlással nem kell foglalkozni, az puszta marketing, semmi több. Például Volkswagen csoportnál a Volkswagenekbe a saját jelzésű olajat ajánlja, Seatoknál pontosan ugyanabba a motorba meg Repsolt, hiszen ugye a Seat és a Repsol is spanyol. Renaultnál ugyanez a helyzet, Renault és Elf egyaránt francia, ezért vannak bizniszben, ezért ajánlja a Renault az Elfet. Semmit sem jelent.


Igazából az ismert márkák között lényegi különbség nincs. Motul, Mobil, Castrol, Petronas, Total, stb... ha figyelsz rá, hogy az előírás szerinti viszkozitásnak és specifikációnak megfeleljen az olaj, akkor a márka igazából tök mindegy. Én személy szerint a Motulra esküszöm, de csak mert Opel Dexos2 specifikációt csak 5W30-ban gyárt, az 1-2 kivétel közül pedig a Motul a legszimpatikusabb. Az Opel magas üzemi hőmérsékletével is megbirkozik, szóval nekem ez bevált.

márc. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenki mást istenít, valójában bármelyik nagyobb, nevesebb márka jó. Én Motult istenítem, mert bevált.
márc. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Total a legjobb. Se a motul se a mobil nincs olyan, sőt a motult inkább kerülöm pl a motorkerékpárba. Nem azért ajánlom mert márkafüggő vagyok vagy annyira benyaltam volna a total marketinget hanem a mögötte álló húsz év autószerelő és mint civil ember tapasztalatom amíg minden más olajat használtam mellette.
márc. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!