Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lesz ingyenes a középisk...

Miért lesz ingyenes a középiskolás diákoknak a jogosítvány megszerzése?

Figyelt kérdés
Egyetlen épkézláb indokot please! Miért olyan fontos a kormánynak, hogy még több sofőr legyen az utakon, még több autóval? Akinek nincs pénze jogsira, autóra lesz? Akinek van, az eddig is megoldotta. Félő, hogy olyanok fognak majd jogsihoz jutni, akik mellé csak valami csotrogányt tudnak megvenni, amivel majd az utak biztonságát veszélyeztetik. Milyen lesz az oktatás minősége, mert ahogy hallom, nem csak hivatalos oktatók fognak oktatni, hisz nincs hozzá elég emberük. Miért nem inkább KRESZ órát iktatnak be a tanrendbe, minden gyereknél? Sokkal fontosabb lenne.

márc. 14. 10:43
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
38%

Most csinálom a jogsit, óránként 10 ezret fizetek.

Mindjárt felakasztom magam

márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Aminek láttam értelmét, az az első nyelvvizsga bizonyítvány árának visszafizetése. Utána kitalálták a 2hetes külföldi nyelvtanulási programot. Azt elvitte a covid, azóta sincs szó róla, sőt, a nyelvtanulás kifejezetten nem támogatottá vált a kormány számára(mondjuk ennek sejtem az okát).

De ezt a jogsis őrületet is a nagy közösből fogjuk fizetni mindenféle diáknak, legyen az jó képességű, legyen az Armandóka, vagy épp olyan, mint az a friss jogsis lány, aki a minap Debrecenben kiikszelt 3 embert.

márc. 14. 10:51
 3/29 anonim ***** válasza:
71%

nem lesz az ingyenes


majd lesz valami átalány támogatás, mondjuk 100 ezer forint


Amugy ez azért van mert a fiatalok azok akik a legjobban rühhelik a diktatúrákat, ezeket a fiatalokat akarják bebutítani Orbánék ezekel a kedvezményekkel


Az hogy közben minden máson extra adó van az sajnos nem minden magyar ember elméjénak szintjéz üti meg!


De mint írtam várd kia végét, lehet csak valami gyengus támogatásról van szó... Ma egy B jogsi 500 ezer ha ehez 30 ezerrel hozzájárúlnak az nagyoin nem ingyenes jogsi:)


De amugy én nem azért fizetem az adót 30 éve hogy inygen lehessen a taknyoknak jogsit szerezni, jobb lenen az egészségügyre és egyébb fontos dolgokra költeni az adónkat, ne ajándék pénzként szétosztani egy szűk rétegnek!

márc. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%
SZJA mentesség, ingyen jogsi... meg kell nyerni a fiatalokat, akik utálják a fidesst.
márc. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

"A MAGYAR KORMÁNY SZEPTEMBER 1-JÉTŐL INGYENESEN BIZTOSÍTJA A JOGOSÍTVÁNYT A KÖZÉPISKOLÁSOKNAK.


A hírt Tuzson Bence igazságügyi miniszter csütörtökön jelentette be közösségi oldalán.


A támogatásba beletartoznak a jogosítvány megszerzéséhez szükséges elméleti és gyakorlati órák, vizsgák is."

Szerintem ez felháborító, de sajnos igazatok lehet a fiatalok megnyerése végett. Gondolom nem véletlen, hogy nem a tanultabb egyetemistáknak adják ezt a lehetőséget. Pedig egyébként nem lenne baj, ha egy kicsit kitolnák ezt a jogosítványszerzési kort is.

márc. 14. 11:16
 6/29 anonim ***** válasza:
40%

Írni-olvasn is ingyen megtanítanak mindenkit. (más kérdés, hogy sokaknál "nem hullik termékeny talajra a mag")


Ma már kell a jogsi mindenféle munkához. Ahogy az írni-olvasni tudás is.


Ha úgy tetszik, ezzel akár az esélyegyenlőségért is tesznek valami hasznosat (pedig ritkán dícsérem a kormány intézkedéseit, és akkor finoman fogalmaztam). Eddig aki menthetetlenül csóró volt, esélye se volt jogsit szerezni - így egy csomó munkára jelentkezni sem tudott. Ha ez alap lesz mindenkinél, akkor legalább ezzel a hátránnyal nem kell megküzdeiük.

márc. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem kell minden munkához jogosítvány. Ha kell, akkor kell hozzá gyakorlat is, ami feltételezi, hogy van autód. Akinek nem volt jogsira pénze, annak lesz autóra?
márc. 14. 11:21
 8/29 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez azért kifejezetten káros, mert így az középiskolásokon rajta lesz a nyomás, hogy már akkor megcsinálják a jogsit, miközben

- sokan éretlenek még hozzá

- sokuknak úgysem lesz még lehetőségük / szükségük rá évekig, hogy vezessenek, szóval gyakorlat hiányában elkopik az elméleti és a gyakorlati tudásuk is, azaz vagy gyakorló órákat vesznek később vagy gyakorlatilag életveszélyesek lesznek az utakon


Én budapesti, helyi egyetemre jelentkező fiatalként csak a tanulmányaim végén csináltam meg a jogsit, utána rögtön lett is autóm és azóta napi szinten vezetek is. Rokonaim közül szinte mindenki megcsinálta érettségi környékén, de egy kivétellel azóta sem vezettek, hogy megszerezték a papírt. (Annak az egynek a szülei kifejezetten a szinten tartás céljából hagyták, hogy minél több családi alkalommal vezesse a családi autót, amíg neki is a munkába állással nem lett saját autója)

márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
EP választás jön, a FIDESZ nyerni akar (de az EP választás szabályait nem ők szabják, hanem az EU). Innentől nem biztos. Innentől pedig mézesmadzagokat kell dobálni, úgy nagyobb az esély.
márc. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
71%
Nekem gimis gyerekem van, de nem veszem ezt így készpénznek. Tuti lesz vmi kitétel, szerződés, mint a diákhitelnél. Vagy ha sokat bukik, fizetni kell, mittudomén.
márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!