Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amelyik autóban már elektromos...

Amelyik autóban már elektromos kézifék van, azzal hogy lehet menet közben kézifékkel fékezni?

Figyelt kérdés

Ugye a régebbi autókon ha menet közben eldurran egy fékcső vagy bármi más okból működésképtelenné válik az üzemi fék, akkor a kézifék óvatos használatával lehet lelassítani és megállítani az autót.


Ezért is bukó a műszaki vizsgán, ha a kézifékkel nem lehet finoman fékezni, mert pl azonnal blokkol.



Na de az új autókon ez hogy van? Ha meghibásodik az üzemi fék pl autópályán, vagy egy lejtőn lefelé 90-100-120-as tempónál, ott hogy lehet az elektromos kézifékkel finoman lelassítani/megállítani az autót?


márc. 18. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Sehogy
márc. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Én ezt fogtam, és kipróbáltam, mikor ilyen kocsim lett.

Nem blokkol a kerék, elkezd csipogni, kattogni, és szépen lassan megállítja a kocsit (Kia)

márc. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Még ha blokkolna is, a fékhatás akkor nagyon gyenge lenne és kifarolna az autó.
márc. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy autópályán nem állnék meg kézifékkel lassítani, motorfék magas fordulatról egész jó, kb annyit fog mint a kézifék blokkolás nélkül. Kézifek már csak a konkrét megálláshiz kell
márc. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Motorfékkel lassítasz és kis sebességnél használod. Még az elején mikor ilyen autóm lett, egyik megálláskor bebambultam és lépésben még gurult az autó, mikor az ujjam a kézifék gombjára tévedt. Azonnal blokkoltak a kerekek, az öv fogott meg. Állítólag nagyobb sebességnél nem fékez blokkolóra, de nekem nem volt kedvem kipróbálni, hogy tényleg így van-e.
márc. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Pont, hogy elektromos kézifékkel lehet igazán, benyomod és szép lassan megállítja az autót. Hagyományos kézifék húzogatásával max elrepülni lehet.
márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

1-es vagyok

2011-es Toyota Avensis nem csinál semmit,ha gurul a kocsi,hiába nyomom a gombot!!!

márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk új autókon szinte nulla az esély arra hogy eldurranjon a fékcső. Majd húsz-húszonöt év múlva lesz ez érdekes, mikor a szerelőt rég nem látott lakótelepi kotlákkal fognak közlekedni. De ha egy autó annyira volt karban tartva hogy bármikor eldurranhat a fékcső ott a kézifék sem életbiztosítás.
márc. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!