Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pótolni kell a "típus idegen"...

Kiskutya86 kérdése:

Pótolni kell a "típus idegen" alkatrészeket az általam kiszemelt Simsonon?

Figyelt kérdés

Az a helyzet állt fenn, hogy vennék egy Simsont. Viszont az első kereke babetta, hátsó sárvédő az valami műanyag, a tankja valami akármi, illetve a kormánya is egy akármilyen motorról származik.Ezen kívül rendben van minden rajta.

Egy ismerősöm (aki segítene rendbe szedni majd a motort és baromi sok simsonja volt már élete során) azt állítja, hogy az összes alkatrészt pótolni kell rajta ami "típus idegen" mert így nem mehetnék ki az utcára vele hiába lenne meg a B jogsim is.

És hogy a rendőr megbüntetne ezért.

Egy másik ismerősömnek beszámoltam erről a kérdésről és szabályosan kiröhögött. ( Ő egy műhelyben dolgozik, javításokkal és szervízeléssel és vizsgáztatással foglalkozik.) ezt nem is értette és azt mondta, hogy a Simsonnal semmi gond sincs ha ilyen "tipus idegen" alkatrészek vannak rajta. Akkor mi lehet az igazság? Teljesen laikus vagyok és a neten sem olvastam még utána, hátha itt kézből valaki tudna nekem segíteni. (Csak annyi, hogy azért is lenne fontos nekem ez a kérdés mert még csinálom a jogsit, kocsim sincs viszont jó lenne kezdetben valami mászkálós, de ha olyan akkor inkább bele sem vágnék ebbe a motor témába.) Válaszokat köszönöm előre is!



márc. 18. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vegyél meg ilyen tákolmányt.


Ha erre sajnálták a pénzt, akkor mi lehet a blokkban? Semmi jó.

márc. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A Simson egy segédmotoros kerékpár. Hangsúly a kerékpáron van. Jogilag ugyanazok vonatkoznak rá, ami a kerékpárokra is, kivéve a meghajtással kapcsolatos dolgok, nyilván. Azaz mekkora motorja lehet, mennyivel mehet, stb. Ami nem a motorral kapcsolatos, ott ugyanazok vonatkoznak rá, mint a biciklire. Tehát a kutyát nem érdekli a sárvédő, meg milyen kerék van rajta, stb. Szabadon módosítható.
márc. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#2 De amúgy én is magasról elkerülném az ilyen tákolt szarokat. Sajnos a Simsonok ideje lejárt. 95%-uk már átment nyolcvan 14-17 éves kezei között, isten se tudja mi mindent műveltek velük, de hogy szarrá vannak gyalázva, az biztos. A maradék 5% gyári pedig pont a ritkaságuk, illetve most már koruk miatt is, rém drágák. Ráadásul a németek is ezerrel veszik őket nosztalgiából, ők meg nem restek kifizetni sokkal több pénzt annál, mint amit a magyar meg tud engedni magának egy Simsonra, ami miatt még inkább fel vannak pumpálva az árak.


Tehát a Simson Magyarországon egy halott fajnak tekinthető.

márc. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!