Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó kis kormanyikon...

Nikolas44 kérdése:

Az autó kis kormanyikon jelzése mit jelent?

Figyelt kérdés

Részletteben leírom , a kis kormánykerék sárgán jelez nem pirosan és az auto nem akar startolni és a kormány is nehezen fordul vagy végképp nem akar mi lehet a gond itt a leginkább és mennyibe kerülhet a javittatása ?

E héten szerviszbe nem tudom elvinni ezért kérlek titeket , hogy egy kicsit képben legyek mi lehet a gond.

VW Passat b6 variant / 2008-as modelról van szó 77kw



márc. 25. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Szervokormány valamiféle meghibásodására utalhat. Nézz bele az autó kézikönyvébe
márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy van a Passatnál, de én még csak pirosban láttam kormánykerék szimbólumot.

Mivel a kormány, elsődleges biztonsági berendezésnek minősül, így nem igazán létezik "sárga"szintű figyelmeztetés.

Lehetsége hibák:

-a kormányszervó meghajtása gyenge v. nincs

-a szervó olaj elhasználodott, koszos vagy kevés

-a kormányszerkezetben valami feszül, görbült/sérült

-a szivattyú teljesítménye romlik

vagy még ki tudja.........

márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , meg egy dolog érdekelne hogy szerintetek mennyi ft-től meddig makszimum lehet a javitatása , azért igy kérdem mivel a hiba nem tisztázódott ezért pontos árbecslés nemlehetséges de így tapasztalatokból információból adódóan mennyi lehet a javítása?
márc. 25. 21:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Ennek a kérdésnek a megoldására találták ki a szervizekben a hibafelvevő státuszt.

Az adott tipus ismertében, ad majd neked egy árajánlatot.

(amit aztán vagy elfogadsz vagy nem)

márc. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

B6 Passaton találkoztam hasonlóval, motor nem indult, kormányzár nem oldott ki annak a gyújtáskapcsoló hibája volt


Cserélni kellett azt az egész cuccot amibe a kulcsházat betolod, programozni stb,

sokba fáj


Először is én rámérnék az akksira, hogy rendbe van e

márc. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Legalább bele néztél már, szíjat, olajat , csöveket ????

AZt miért nem érted meg hogy amíg nincs megállapítva a hiba, árat se lehet mondani.

márc. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kormány ikon, így kell írni.
márc. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha be sem indul, akkor bármi is lehet, egyáltalán nem biztos, hogy a kormányhoz van köze. Nem jár a motor, nincs szervó.

Az, hogy miért nem jár, kismillió okból lehet. Ki kell olvasni a hibakódot és az alapján javíttatni.

Szóval nem úszod meg a trailert meg a szerelőt.

márc. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha nem indul, akkor ott nem csak a kormány ikon világít, hanem minden
márc. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!