Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teca Model X és Model S...

Teca Model X és Model S típusokat rendre rendkívül megbízhatatlannak hozzák ki a Consumer Resorts és ADAM felméréseken. Mitől ilyen "rosszak" ezen autók? Inkább: mik ezekben a leggyakrabban meghibásodó részek/elemek? Pl. egy hybrid Camry-hez képest?

Figyelt kérdés

Számomra szerfelett szimpatikus azon tulajdonságuk, hogy autópályákon és jól felfestett, jól kitáblázott országutakon egészen jól teljesítenek a többi autógyártó modelljeihez képest - automata vezetésbiztonság címszó alatt.


Vagyis hiába régebbi márka, hiába rendkívül megbízható autókat gyártó cég a Toyota, egy Camry akár a legújabb Camry (ami szerintem gyönyörű szépre sikeredett), közel sem teljesít olyan jól, ha azt vizsgáljuk (és igen fontos autóválasztási szempontnak tartjuk), hogy a vezető esetleges figyelmetlensége esetén mennyire védenek, mennyire korrigálnak a vezetés segítő automata rendszerek.


Minden hibája (és több balesete) ellenére Teca szerintem még mindig jobb ebben. Számára megfelelő útviszonyok megléte esetén természetesen.



márc. 26. 20:30
 1/4 A kérdező kommentje:

Tesla...


Consumer Reports...


ADAC...


Mindent javít az automata billentyűzet. Azt is, amit nem is kellene...

márc. 26. 20:31
 2/4 nemaRendőrség ***** válasza:

A tesla egy szoftvercég aki elkezdett hardvert adni a termékéhez.


Illetve a tesla egy amerikai autógyártó cég, amerikai piacra szánt autókkal. Usa pedig szereti ha recseg az autó, az összes belpiacos kocsijuk recseg, nyikorog a fém stb. Azt szokták meg, attól autó az autó.


Béreltünk teslát egy hétre, mert meglepően "olcsó". Annyira nem nyűgözött le. A gyorsulása hihetetlen volt, 3mp alatt százon, és hasonlóan gyorsan 0án vissza.


De ezt leszámítva inkább a Toyota, vagy ha adac teszt érdekel akkor pedig Volvo.

márc. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj ki egyet. Én mentem már párral, korai Model S-től új Model 3-ig.


Én személy szerint értem hogy miért van ekkora hype, a szoftver nagyon erős, a technológia élen van.


Összeszerelési minőségben is érezhetően nagyot léptek előre az utóbbi kb. 10 év alatt, de még mindig közel sem ez az erősségük, prémiumautónak a klasszikus értelemben nem nevezném őket, modern értelemben - tehát technológiai fejlettségben, szoftverben - viszont teljes mértékben.

márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első! Egyrészt köszönöm írásodat, másrészt Volvo modellek sem jók a kiírasban (azon belül pedig a részletezésben) megjelölt igen fontos szempont szerint. Lehet recseg, ropog egy Model X, vagy S, de abban az elképesztően hasznos és egyúttal kiemelten fontos dologban (szerintem) a Model S/X-nél - sajnos - nincsen jobb alternatíva. Még.


És ez okozza nálam a problémákat.


Toyota hihetetlenül megbízható (és a 2019-től gyártott Camry szép - is), de úgy láttam a videókban és olvastam a tesztekben, hogy a fenti igen hasznos (és szükséges) szempontot tekintve sehol nincs a recsegő S/X-hez képest. Miért lenne ez probléma? Mert szívesebben venném a Camry-t. Csak hát ugye...

márc. 27. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!