Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G 1.6 16v 101...

Opel Astra G 1.6 16v 101 lóval szerelt ferdehátú (nem a nagy puttonyos) illetve kombiról vélemény?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a fent említett autóról? 600ezerig elég jó példányok vannak. Ecotec miatt selytem az olaj csipegetést de max tartok plusz olajat a csomiba.

márc. 28. 05:33
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Lyól selyted.
márc. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van a cummantás, ha az előző tulaj nem tartott olajat a csomiba. És ment, ment vele a végtelenbe száraz motorral...
márc. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 te aztán nagyon sokat értél itt. Véletlen elírtam a sejtem szót. Ha nem tudsz segíteni fölösleges ide írnod
márc. 28. 10:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Abszolút jó autók ezek, ha nincsenek lelakva meg elhanyagolva.
márc. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tetszetős kis masinák, kérek járatokat mindenképp érdemes megnézni rozsda miatt főleg nem?
márc. 29. 13:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha engem kérdezel, szerintem az egyik legjobban eltalált középkategóriás német kocsi. Kényelmes ülések, nem kopogós műanyagok, kézre álló kormányzás, tágas utastér. A futómű egész komfortos, és a rohadás sem törvényszerű, mint egyes 2000 utáni fejlesztéseknél.

Rengeteg fut belőle, sokáig gyártották nagyobb módosítás nélkül.

A gyenge keresztmetszet a történetben az EcoTech. Van baj vele, nem kevés. Érzékeny az olajozásra, olajcserére, és bizony eszi az olajat. Ha valaki erre nem figyelt fiatal korában és olaj nélkül hajtotta, vagy nem figyelt a lánc cserére, esetleg szarul csinálták meg, akkor lehet gáz a motorral. Sajnos a műszerfal nem jelzi, ha alacsony a motor olajszint.

Olyat érdemes venni, ami biztosan karban volt tartva, annál kevesebb a meglepetés.

márc. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 esetleg vannak jelei ha az olaj elvolt hanyagolva? Mivel én imádom az autókat így tuti heti szinten nézném az olajat és ha kell 1-2 dl-ert töltögetnék rá mert olajat tartanék a kocsiban. Nem azért vennék autót hogy lepusztítsam hanem hogy minnél jobb állapotban megőrizzem és egyben tartsam
márc. 29. 17:44
 8/8 anonim ***** válasza:

15 évig volt ilyen Astrám, a motorfelújítától kezdve mindent (is) kellett annyi idő alatt csináltatni rajta, én már 9 évesen vettem. Szerintem megbízható, ha folyamatosan karbantartod. Engem a 15 év alatt 1x hagyott cserben, akkor is a 6+ éves akkumlátor döglött meg benne. Én 365 napból 360 napot használtam évente. Öninditó is jelezte, hogy meg fog nyekleni, pár alkalommal már nehezen indult, de ott nem hagyott, hagyott időt megcsináltatni :) Alkatrészek nem vészes árban vannak, pl külső visszapillantó, egyéb gumi/műanyag stb elemek bontottan is vannak dögivel, de újban is van sok utángyártott. Az olaj evés azért van főleg, mert nagyon sokan nem jó olajjal használják és nem 10.000 km-enként cseréltek bennük olajat...


Nekem igazából egy gondom volt vele: az első ülések kényelmetlenek, még egy F Astráé is jobb... Legjobb fogyasztás 300 km-es úton autópályán 130-as tempót tartva klimával 6 liter volt, városban se ment 9 liter fölé. Lehet ésszel vezetni, pl nem gáz-fék hanem motorféket is használni, stb.


600.000 Ft-ért szerintem olyant találsz, amire hamar rá kell verni kb 400-at... Általában ami nem látszik elsőre az inkább a rozsda, ami alul, bölcsőnél, kerékíveknél, egyéb sarkalatos kötési pontokon jelentkezik. Ha tudsz, olyant vegyél, aki magánszemélyként garázsban és becsben tartotta, karbantartotta, szerette, mert sok lelakott példány is van belőlük...

ápr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!