Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ablak sötétítést hogyan...

Ablak sötétítést hogyan szedjem le?

Figyelt kérdés

Szóval vettem egy autót aminek sötétítve volt a hátsó ablak. Van ahonnan szépen leszedték, de van ahol még rajta van és van ahol a ragasztó mintha rá lenne égve.

Szóval ahol rajta van a sötétítés, ott a fólia töredezve és nagyon kis darabokba jön le. Valamit lehet tenni, hogy könnyebben lejöjjön?

Illetve a hátsó szélvédőn ragasztó maradványok vannak, ami főleg akkor zavaró ha rásüt a nap. Ezt valahogy le lehet szedni könnyen úgy, hogy a fűtőszálat ne rongáljam?



ápr. 3. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A fólia lehúzásához hőlégfúvó kell. A szélénél kezded a melegítést. Alányúlsz egy szikével és felemeled annyira, hogy kézzel meg lehessen fogni. A hőtől engedni fog a ragasztóréteg. Szépen emeled fel kézzel, ahogyan jön fel. Erőből tépni nem kell, elég csak feszesen tartani. Túlhevíteni nem szabad, mert akkor ráég a fólia.


Az ablaküvegen maradt ragasztómaradékot úgy lehet leszedni, hogy fogsz egy új borotvapengét és lapos szögben tartva letolod vele, mint egy spaknival. Életlen penge nem jó. Esetleg be lehet fújni ablaktisztító szerrel is a felületet, akkor jobban csúszik a penge. "zsíros" foltok lehet, hogy maradnak a ragasztó helyén, de azokat már leviszi a tisztítószer.

ápr. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A fűtőszálas ablakon ne használj pengét!!! Ott valami alkoholos tisztítószerrel kell megpróbálni leoldani a ragasztónyomokat, de ha rá van égve, akkor az úgy érdekes lesz.
ápr. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Hígító leszedi.
ápr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. A fóliát nagy nehezen egy penge és hajszárító (maximum fokozaton, folyamatosan melegítve, mert nem volt hőlégfúvóm) segítségével. Az volt a baj, hogy nem tudtam lehúzni egybe, mert mindig elszakadt/tört mivel régi, így végig le kellett vágni.

A hátsó szélvédőnél meg akármennyire próbáltam hígítóval, nem sikerült a ragasztót leszedni, pedig dörzsöltem is. Szerintem nagyon régóta égetheti a nap.

ápr. 4. 13:44
 5/5 anonim ***** válasza:
kicsit hülyén fog hangzani de működik,pohárba tegyél egy kis étoljat meg kell egy új mosogató szivacs,tegyél a szivacsra egy kis olajat és kezd el vele dörzsölni lefogja hozni a ragasztót.
ápr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!