Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » P0420ra mennyire válik be a...

P0420ra mennyire válik be a lambda szonda kiemelő?

Figyelt kérdés

A történet a következő. Egy Mazda 3 BK 1,6 (2006) benzines autóról van szó. Megvásárlás után rövidesen megjelent a motor ellenőrző lámpa. Kiolvasás után p0420 hibakód, katalizátor hatásfok alacsony. Illetve katalizátor utáni szonda is élőadatban szinte ugyan azt az értéket adja mint a katalizátor előtti. Törlés után kis idő múlva visszajött. Tapasztalatom alapján nem üzem meleg katalizátornál országúti tempónál dobja be. Most volt műszakin, károsanyag kibocsátás rendben van. Van esetleg tapasztalatotok ilyen lambda szonda kiemelővel esetleg olyannal amiben mini szűrő van beválik e. Vagy esetleg szonda csere. Katalizátor cserében is gondolkodtam, de akkor már 2 lambda szonda és az úgy már az autó értéke kb szereléssel együtt.


Tehát lényeg van e valakinek ilyen kiemelővel tapasztalata?



#lambdaszonda #kiemelő #Mini katalizátor
ápr. 6. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a kiemelő max. arra jó, hogy ne dobja be a hibakódot. A hiba attól még ott lesz. Miért nem jó az, ha ég az a hibajelző? Zavarja a szemedet? Nem zavar az semmit, csak többet szennyez. Legjobb ha ígyhagyod és had égjen. Többet szokott neki segíteni egy hosszútáv, magas fordulaton, ha csak eldugulva van a katalizátor. Más mi baja lenne? Az is lehet, hogy ki van belezve a katalizátor, csak látszólag van benne, akkor katalizátor vétel nélkül nem tűnik el a hibajelző.
ápr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Inkább ide se írtál volna.. a visszajelző azért van hogy ha baj van visszajelezzen, ha egyfolytában világít ha tényleg motorikusan lesz gond nem fogom tudni mert “eddig is világított”. És igen zavarja a szemem, tipikusan az az ember vagyok ha kifogy az ablakmosó és világít az a szar egyből feltöltöm mert idegesit.


Plusz amit írtam, határértéken jócskán belül van a károsanyag kibocsátás, ezért az új katalizátort vásárlást feleslegesnek érzem.

ápr. 7. 00:06
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 Akkor irány a szerviz, mert ebből nem lehet pontos választ adni. Én megpróbálnék egy 100-as benzin, hosszabb, autópályás kipufogókiégetést, hátha csak annyi a baja, hogy csak városban volt használva és ezért eltömődött a katalizátor.
ápr. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy öreg Micránál megoldotta. Pár hónapja építettem be és azóta nincs hiba. Filléres tétel volt az Aliról.
ápr. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Miért nem cserélteted ki a katalizátort? Ja, hogy az autód iránt gondoskodás addig tart, amíg nem kell mélyen a zsebedbe nyúlni...
ápr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Két lambda szonda van, egyik a katalizátor előtt, ez határozza meg a benzin-levegő keveréket, a másik a katalizátor után, ez a hatásfok ellenőrzését szolgálja. Utóbbi alá kell a kiemelő. Olyat vegyél, aminek része egy "mini katalizátor", kb egy szürke színű felsodort kartonpapírnak néz ki, néhány ezer forint.
ápr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Semennyire, a kódot eltünteti, de vizsgán így nem engedik át sajnos, esetleg olyan át engedi aki saját maga építi be, nekem legalább is így volt.
ápr. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 "Most volt műszakin, károsanyag kibocsátás rendben van"
ápr. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#5

Értem tehát vegyek bele egy utángyártott katalizatort amivel ugyan olyan lesz. Vagy vegyem meg a gyárit és kvázi gazdasági totalkar. Ne legyünk már álszentek. Egyébként gondos gazdaja vagyok az összes automnak ( igen több is van..) az emberek nagy resze arra a 2 évre amíg szól a műszaki le se szarna hogy világít, valószínűleg köztük Te is.


Illetve a hatásfok a magyar törvény által előírt hatarerteken belül van, tehát felesleges ujat venni jobban szennyeznem azzal a Földet hogy egy használható alkatreszt kidobok.

ápr. 8. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!