Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem kaptam motorcseréről...

Nem kaptam motorcseréről igazolást és az előző tulaj nem is akarja oda adni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 hete vettem az autót, és az eredetiség vizsgán kiderült, hogy nem ugyan az a motor van benne mint ami be van jegyezve. Felvettem azonnal a kapcsolatot az eladóval aki 3 nap várakozás után átküldött 50.000 ezerért egy áfás számlát az új motorról, de nem kaptam beszerelési nyilatkozatot. Most akkor elég ha az nkhba csak az áfás számlát viszem be?

ápr. 7. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
dehogy
ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha nem kapok beszerelésről nyilatkozatot? Mert azt mondja az felesleges, menjek csak be a számlával mert neki amúgy sincs ilyen papírja. Akkor így nem is tudom átírni sem?
ápr. 7. 11:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vissza kell csinálni a boltot, ezt te sose tudod megcsináltatni.

HA máshogy nem akarja akkor jelentsd fel.

ápr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 krwkco ***** válasza:
100%

Beszerelési igazolás nélkül nem lehet legalizálni a motort és nem lesz eredetvizsga.

[link]

Ez rejtett hiba, illetve hibás teljesítés, ami a vétel pillanatában bizonyíthatóan megvolt. Ha az eladó nem orvosolja, akkor javaslat a vételár és az autó visszadására, felszólítás tértivevényes levélben, fizetési meghagyás és per. Fenyegetés feljelentéssel csalásért.

ápr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már kértem, hogy akkor vegye vissza. Azt mondta hogy a vétel feléért hajlandó csak vissza venni, mivel használtam.. És a számlát is először az én nevemre szerette volna kiállítani, végül megegyeztünk, hogy mivel nem nálam történt a motorcsere így azt az ő nevére tette, de még a számláért is elkért 50ezret. És ha most nem veszi vissza és nem is tudom átiratni akkor mit csináljak az autóval?
ápr. 7. 11:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Előbb írtátok alá az adásvételit, minthogy eredetvizsga lett volna?! :O
ápr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

jó nagy madár vagy tesa

autó dunába lök aztán kezdhetsz kuporgatni a következő bontószökevényre

ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 krwkco ***** válasza:
67%

" most nem veszi vissza és nem is tudom átiratni akkor mit csináljak az autóval?"

Amit írtam:

"javaslat a vételár és az autó visszadására, felszólítás tértivevényes levélben, fizetési meghagyás és per. Fenyegetés feljelentéssel csalásért."

Vagy megpróbálhatsz egy szerelőtől beszerelési igazolást vásárolni. Előtte kérdezd meg az eredetvizsgálótól, hogy a motor egyáltalán lepapírozható-e? Pontosan ugyanolyan-e, mint ami a forgalmiban szerepel.

És elfogadják-e, ha a számla és a beszerelési igazolás más nevére szól.

ápr. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szolovjov ***** válasza:
100%
Na ezért nem szabad kifizetni egy autót, mielőtt az előző tulaj nem csinálta meg az eredet vizsgálatot. Azzal igazolja számodra, hogy az autó tiszta múltú.
ápr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, es engem szoktatok itt lecseszni, mikor azt mondom, hogy eredet vizsga nelkul nem veszunk autot!
ápr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!