Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki lehet otthon cserélni a...

Ki lehet otthon cserélni a fék és váltóolajat speciális szerszám nélkül?

Figyelt kérdés
2004-es seat toledo-ba esedékes lett a szűrők, folyadékok cseréje. Egy olajcserét megoldok, már csináltam, viszont a többit nem, és mivel eléggé pénz szűkében vagyok, ezért gondoltam házilag megcsinálom. Mekkora munka ez? Valakinek van vele tapasztalata?

ápr. 10. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Nagyobb munka, mint a motorolajcsere. A váltónál simán lehet hogy kell speckó szerszám, de alá nézel meglátod mivel nyílik. Van egy leeresztő meg egy feltöltő csavar. Leengedés után a feltöltőbe beledugsz egy csövet, végébe tölcsér és töltögeted szépen lassan bele. A fékfolyadékhoz is azért kellenek speckó szerszámok. Ahhoz is kell cső, egy segéd, aki nyomkodja neked a féket amikor légtelenítesz, stb. De ha ennyire nem megy, akkor inkább ne nyúlj hozzá, mert nagyobb gondot okozol, mint ha nem csinálnád. Azt a pár ezer kmt ezek kibírják, amíg megszerzed rá a pénzt.
ápr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
13%
#1 ha kivéreztetéssel "cseréli" ergo úgy engedi le hogy egyenként kinyitogatja a légtelenítőt, fent mindig uténatölt ergo nem kap levegőt a rendszer akkor nem kell légteleníteni..
ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
YouTube tele van videókkal..
ápr. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!