Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tudok koncentrálni...

Miért nem tudok koncentrálni vezetés közben?

Figyelt kérdés

Valamikor teljesen jól megy de most meg már a 2. Alkalom hogy teljesen ugymond kihagy az agyam.

22. Óránál járok és úgy érzem már sokkal jobbnak kéne lennem. Egyszerűen nemtudok néha oda figyelni és teljesen mást csinálok mint amit az oktató mond. Nektek is nehéz volt vagy csak én vagyok ilyen béna? Mert úgy érzem csak én lehetek ennyire szerencsétlen


ápr. 11. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulni koncentrálni egyrészt, másrészt meg sokfelé figyelni 😃 idő kérdése ez is.
ápr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rutinná kell tenni sok dolgot, mert fókuszálni csak egy dologra tud az ember rendesen. Ezért tilos telefonozni is vezetés közben. Szóval sokat csinálod az alapokat, rutinná válnak, utána az utat kell csak figyelned. Valaki lassabban, valaki gyorsabban tudja rutinná tenni. Ez természetes.
ápr. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó tanács: ne az óraszámot nézd, mert ha arra feszülsz rá, hogy tótpiskajóska bezzeg 30 óránál vizsgázott és neked is tudnod kéne, akkor csak még rosszabb lesz. Saját tapasztalat. :)

Azt nézd, hogy te honnan indultál, és ahhoz képest mennyit fejlődtél 22 óra alatt. Rohadt sokat. És lesz ez még jobb is.


Átmeneti figyelemzavar mindenkinél van. Annyit tudsz tenni, hogy nem fáradtan mész vezetni, fejben is rákészülsz előtte, az egyéb dolgaidat pedig tedd félre arra a másfél-két órára. De a mostani frontok, meleg-hideg-meleg, az áprilisi nyár mindenkit megviselnek.

ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából az a baj hogy sajnos nem fáradtan nem tudok menni vezetni.

14:00-kor végzek munkába és mivel vidéken lakok nem tudok haza menni pihenni és vissza menni mert nem lenne rá időm.

Ezért mindig 14:30 fele vezetek.

Nemtudom egyszerűen tényleg miért van ez de néha nagyon eltévedek fejbe. Pl amikor óra elején hibázok annyira félek hogy sokat fogok hibázni hogy csak egyre többet hibázok.

Nem azért nézem az óra számot mert xy 30. óránál le vizsgázott hanem mert egyrészt annyi energiát, pénzt bele fektettem eddig hogy félek hogy nem fog menni.

ápr. 11. 16:33
 5/9 A kérdező kommentje:
De persze másrészt az is frusztrál hogy másokat ilyenkor már kb bejelentenek vizsgázni.
ápr. 11. 16:34
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Dehogy jelentenek. Aki nem vezetett oktatás előtt, annak kb. tuti esélytelen ennyi után a vizsga. 30-35-nél ha nem mennek az alapok, akkor az már elkeserítő, de előtte teljesen normális. Akár lehet az oktatód is kaka.
ápr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Máskor is fogsz munka után vezetni, hidd el, megszokod.
ápr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem azért mondom, de 20-30 órákkal még pont semmit nem tud az ember. Majd ha már levezetett 3-5.000 km-t akkor elkezd kialakulni valamiféle rutin. és eltelik pár 10 ezer mire valódi rutin lesz belőle.
ápr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Menni fog. Ha nem 30, akkor 40 óra után. Vagy 50. Vagy 60. Sajba vezetni tanulni drága muri, de ha az oktatód rendben van, és jól kijöttök, akkor menni fog.

Én kb 60 óra után jelentkeztem vizsgára (a vége felé már nem számoltam), de simán átmentem, és a vizsgabiztosnak sem kellett borítékot adni. Plusz, az oktatómnak így volt ideje olyan dolgokat is megmutatni, amik a vizsgaútvonalon nem merülnek fel, így sokkal magabiztosabb voltam. :)

ápr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!