Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus mk2 vélemények?

Ford Focus mk2 vélemények?

Figyelt kérdés

Mindenféleképpen benzines motorral venném (főleg rövid távokra használnám) viszont kicsit megkavart a motor választék. Van 1.6 és 1.6 ti-vct motoros. Mivel jobb a ti-vct változat?


Illetve az 1.8 amin még gondolkoztam, viszont nem tudom, hogy van-e annyival több erő az 1.8-as motorban, hogy megérje azt választani.


Légyszives valaki világosítoson fel, hogy ehhez a kasztnihoz melyik motor passzol a legjobban. Előre is köszönöm a segítséget!!



ápr. 11. 20:23
A kérdező szavazást indított:
1.6
1.6 ti-vct
1.8
9 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A TI-VCT okoskerekes, változó szelepvezérléses. Kicsit nyomatékosabb, mint a sima 1.6 és a fogyasztása is kedvezőbb (de csak minimálisan, szóval nem kell csodákat várni tőle e téren).


Mivel rövid távokra használnád, szerintem (valamelyik) 1.6 tökéletes, annál nagyobb szerintem totál felesleges. Úgyis jobb, mint az 1.8, szóval én azt választanám.

ápr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Egyértelműen 1.6 101 LE, legkevesebb hibalehetőség, legolcsóbb fenntartás ezek közül. Nincs dupla katalizátor, nincs okoskerék (ezek Ti-VCT esetén vannak), nem hajlamos olajat zabálni (ami meg az 1.8 rossz szokása)
ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Városban minél kisebb köbcentis a jó, hogy keveset fogyasszon. Ezzel a 1.6-al néha még el is hagyhatod a várost, mert arra is van elég lóerő. Én a kerék nélkülit választanám, nincs mi defektet kapjon 🤣 Viccet félretéve, okoskerék nélkülit.
ápr. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van okoskerekes benzinesem, bőven 300.000 km felett, gyári az okoskerék még benne, és köszöni szépen de jól van, egyszer egy éve csörrent meg egy hét állás után, azóta se hallottam többet róla.

Én a ti-vct-t venném, jobban megy, jobban fogyaszt, a nagy hibaforrásainak a jelentkezésénel a valószínűsége meg elég csekély, nem űrtechnológia van benne.

ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!