Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpároknál mennyi idő...

Krómgyűrű kérdése:

Motorkerékpároknál mennyi idő után kell vezérműláncot cserélni?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az autók több százezer kilométert is elmehetnek csere nélkül, de motoroknál más a helyzet.


Az adott motor egy 600-as Honda Shadow (V2), 40.000 km-rel.

Érdemes ránézni, hogy cserés-e a vezérműlánc?



Kerestem interneten róla adatot a csereperiódusról, de még angolul se jutottam túl sokra.



ápr. 14. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Láncokra autóknál sincsen nagyon sok esetben csereperiódus megadva, kivéve a nagyon elb*szott gyenge hulladék konstrukcióknál, pl. Volkswagen EA111-es TSI-k. Ha nincs megadva semmi, akkor nem kell háborgatni. Majd ha elkezd csörögni, akkor kell lecserélni. Amíg nem csörög, addig semmi baja sincsen.
ápr. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvileg "élettartamra" van a lánc, nincs megadva csere periódus, ha csörög cserélni kell. Ha mégis arra jutsz, hogy cseréled lehetőleg gyárit rakj bele.
ápr. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40.000 az a vezérműláncnak kb. lóf*sz. A kézikönyv szerinti ellenőrzéseket, szervizeket, nagyszervizeket tartsd be, meg cseréltess olajat évente vagy 6000 km-enként, fékfolyadékot kétévente, és a világból kivisz.
ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Évente vagy 6000 km-t (tudom, kézikönyv 12-t ír) úgy kell érteni, hogy évente mindenképp, ha évi több mint 6-7 ezret mész, akkor közben is.
ápr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget mindenkinek! Olajra mindig nagyon figyelek, azt tartom a legfontosabbnak.


Hűtőfolyadékot érdemes cserélni?

ápr. 14. 13:06
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Gyártói ajánlás gyakoriságával elég, de arra elég igénytelen a rém egyszerű rendszer. :)
ápr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elszakadni nem fog, szóval amíg hangja nincs addig jó szerintem.
ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!