Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Számíthatok ettől nagyobb,...

Számíthatok ettől nagyobb, még egy büntetésre?

Figyelt kérdés
Húsvét előtt Egerből Hévízre vezettem autópályán. Heves, Pest, Veszprém, Fejér vármegyei matricák voltak megváltva. Pénteken kaptam egy tértivevényes felszólító levelet, miszerint jogosulatlanul használtam az autópályát, elvileg az M7-es balatonkereszttúri részén 166.7 km-nél volt az ellenőrzés, amit nem is láttam egyébként, hogy lett volna ott kamera. Egyáltalán nem volt szándékomban csalni, ezért vettem meg ezeket a matricákat. Viszont a hazafelé úton, ami 2-án volt, ezek alapján akkor arra is kapni fogok még egy csekket? Soha az életben nem kaptam ilyen büntetést, pedig már utaztunk számtalanszor Hévízre. Persze nekem ez az egész eljárás új volt, azt hittem meg tudom majd nézni a fotókat, mint amikor a gyorshajtásnál a levél alapján lekérdezhetőek. Gyakorlatilag pusztán arról van szó, hogy rossz irányba mentem odafelé is, ami már más megyét is érintett?
ápr. 14. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

A Veszprém helyett Somogy megyét kellett volna megvenned. :(

[link]

[link]


Naponta 1 pótdíjat kaphatsz.

ápr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
53%

Siófoktól Balatonkeresztúrig Somogy megyei matrica is kellett volna. Mellesleg ha nem rendszeresen jársz, akkor fölösleges megvenni az éves megyei matricákat, sokkal olcsóbb lett volna egy 10 napos országos matrica.

Ha visszafelé is ott mentél fel a pályára, akkor arra is fogsz büntetést kapni.

ápr. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Balatonkeresztúrnál fix kamera van, szóval ha az M7-esen mentél, akkor sajnos a visszaút miatt is számíthatsz egy pótdíjra. :(

[link]


A Veszprém megyeinek egyébként semmi értelme, csupán 2 lehajtóra jó, de azt a szakaszt teljesen lefedi a Fejér és a Somogy megyei.

ápr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Tulajdonképpen édesapám vette meg a matricákat, ezek szerint tévesen. Sosem voltam még ilyen helyzetben. Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget, hát akkor várom a második levelet is, gondolom odáig még nem jutottak el a kiküldésben.
ápr. 14. 23:10
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Akkor minden rendbe van, a fater majd rendezi ha ennyire sügér volt.
ápr. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!