Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vélemény az Aplus A909 ALLSEAS...

Vélemény az Aplus A909 ALLSEASON gumiról?

Figyelt kérdés
Napi 2x20km-re kellene, nem autópálya 60-70 km/h szakaszon használnám, napi szinten.

#gumi #négyévszakos #Aplus #A909 #Allseason
ápr. 15. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
ha mar negyevszakos, ne a legaljat… nemkell michelin, de legalabb egy kumho, sava, debica, nexen, stb stb kozepkategoriat
ápr. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Még életemben nem hallottam erről a gumimárkáról. Ez persze nem jelenti automatikusan, hogy rossz lenne. De nekem nem lenne kedvem tesztpilótának lenni. Nem kockáztatnék. Vennék ismertebb, előttem letesztelt márkából.

Nem kell feltétlenül a kontinens túlsó végére autózni, 10 méterem is össze tudod magad törni ha tapadást veszít az abroncs. Na meg pont az autópálya biztonságosabb: könnyebb előzni, nincsenek éles kanyarok, van vadkerítés, stb. Normál országútra sokkal inkább kellene a jobb gumi.

ápr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
1-essel egyetértek, nem lennék boldog, ha összebsznád a kocsim hátulját, mert spóroltál a gumin..
ápr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

1, vagy MAXIMUM 2 évig lesz értékelhető (bár nem jó) minőségű és teljesítményű, aztán szart se fog érni. Ezek a noname gumik ilyenek. Közhely, de igaz, hogy a legjobb gumi mindig az új gumi, márkától függetlenül. A probléma az olcsó noname gumikkal az, hogy ki van spórolva belőlük egy csomó anyag, ami a hosszútávú minőséget garantálja. A legalja márkák akár már 1-2 év után kőkemények, tele lesznek hajszálrepedésekkel, stb, tehát teljesen megbízhatatlanná válnak.


Tehát döntsd el: 2 évente veszel 15 ezerért noname gumit, vagy 10 évente 40 ezerért kiemelkedő minőségűt, például Michelin. Nem kell hozzá zseninek lenni, hogy melyik éri meg jobban. Persze a harmadik opció az, hogy nem cseréled le 2 évente a noname gumit, de az meg egy jelentős kockázat, amit értelmes ember nem vállal be. A gumi az egyetlen, ami az úton tart. Ne sajnáld rá a pénzt.

ápr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A másik a Taurus all season. Az kicsivel drágább.
ápr. 15. 17:43
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

taurus.. bmeg, inkabb jarj busszal.. fogadjunk még dizeled is van.

vegyel mar normalis gumit arra a szarra, nem kerek michelint, de legalabb kozepkategoriat. ne tord ossze a kocsim, illetve ne usd el egyik rokonom se mert nemtudsz megallni

ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem, nincs dízelem, és nem is értem, hogy mi köze van a kérdéshez?😂
ápr. 15. 18:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Aplus:

"Az Aplus gumiabroncsokat a Shandong Haohua Tire Co., LTD gyártja, amely a kínai Weifang városában, a Houzen Industrial Parkban található."

Taurus:

"A Taurus Gumiipari Rt. 1996-os privatizációja során a francia Michelin óriáscég tulajdonába került."

Szerintem van különbség köztük, nekem a Taurus szimpatikusabb, nekem Debica Navigator (az is négy évszakos) van a rohangálós kocsin, azért simán vállalható a négy évszakos gumi.

ápr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
8: azert egy debicat ne hasonlits egy taurushoz
ápr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 Mert? A Debica a Goodyear budget márkája a Taurus meg Michelin-é.

A kocsi értékéhez képest így is sokat áldoztam gumira, új van rajta, érezhetően jobb mint a 10 éves kopott/kikeményedett Fulda Kristall Montero (az is non-stop rajta volt). Sok embernek ez is nagy beruházás, mennyien járnak kopott/használt sz@rokkal.

ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!