Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha regenerálás közben állítana...

Ha regenerálás közben állítanak le egy autót az miért árt neki?

Figyelt kérdés

Többször hallottam már, hogy regenerálás közben nem szabad leállítani az autót mert az nem tesz jót neki. Főként olyan típusoknál hallottam már ezt ahol utóbefecskendezéssel éri el az autó a regenerációt.

De pontosan miért? Tudom hogy így nem tudja befejezni a regenerációt, de azon kívül miért ártalmas még a motorra nézve? Turbóra nézve ártalmas, esetleg hogy megég a motorolaj a magasabb hőmérséklet miatt?



ápr. 19. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül, hogy nem zajlik le a regeneráció, semmi. Az okozhat bajt, ha a regeneráció miatt fel van forrósodva és mondjuk olyan helyen állsz meg, hogy az autó alatt van valami éghető, pl. fű. Erre figyelni kell, de konkrétan a motorban, vagy a kipufogó rendszerben nem tesz kárt.
ápr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Nem azzal van a baj, ha egyszer leállítod regenerálás közben, hanem azzal, ha sokszor leállítod regenerálás közben.

Ez olyan mint amikor azt mondjuk, hogy a kuplungnak árt, ha leugrasz róla. Árt igen, de egyszer ha megcsinálod nem lesz semmi baja. Ahogy annak se, ha egyszer hidegen kihuzatod a motort. De ha rendszeressé válik, akkor hosszútávon lesz baja.

ápr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Értem. Azt tudom hogy a DPF sem örök életű, sok-sok év és regenerálás után természetes hogy tönkremegy, kiég átszakad stb. Ergo az a lényeg hogy minél kevesebbszer regeneráljon, így minél hosszabb legyen az élettartama.
ápr. 19. 12:53
 4/4 anonim ***** válasza:
A regenerálás javítja az élettartamát.
ápr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!