Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri venni tdi autókat...

Megéri venni tdi autókat napjainkban?

Figyelt kérdés
Nagy Alfa és Audi rajongó vagyok, imádom őket tiszta szívből. Akarok venni most egy 1.9TDi vagy 1.9 JDTm motorú autót, mivel ezek a legmegbizhatóbbak. Azonban ott van a 2030-as szabály, ami majd megütné engem, emellett már nyugati városokban, pl. Milánóban nem használhatom az autót a városban mert Euro 5 alattiakat nem engednek be, illetve ott is 2030-ig kitiltják a diesel autókat, ami nagyon fáj, mivel ez a elgnagyobb baromság hogy ők szennyeznek a legjobban és nem a gyárak. Pedig a keretem 2 millió lenne és Alfa 159en gondolkodtam vagy Audi A4 1.9TDi-n gondolkdotam mert azok a kedvenc autóim, de így nehéz lesz mivel VW-csoport nem gyártanak jó benzinest, se az Alfa, utóbbinál az 1750 TBi a jó még de az 3-4 milliótól vannak. Nagyon szeretnék autót mert mindig az álmom volt de így hogy tiltják ki a legmegbizhatóbb motorjú autókat, így csak benzines gagyikon válagothatok mint tsi, tfsi, illetve twinSpark, amik kb szervízről szervízre mennék. Mi a véleményetek róla?

ápr. 20. 16:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tehát 20 éves autót akarsz venni világot látni és 6 évig megtartani és ne szennyezzen? Nagyon túl van hipeolva szerintem ez az 1.9 tdi ezért nem nagyon lehet jó állapotút találni belőlük normális áron. Persze lehet nagyon nagy szerencséd, de esélyes hogy rejtett hibásan árulják ezeket, mert miért adnák el, ha annyira jó? Keveset fogyaszt, jól megy, karbantartva megbízható stb. Nem nagyon látok rá okot, hogy valaki csakúgy eladja.
ápr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi konkrét nincs tudtommal 2030-ra. Ezek tervek, amik folyamatosan változnak.


Tudtommal Milánóban sincsenek kitiltva az EURO5 alatti autók, ahogy Londonban sem. Vannak zónák, ahol fizetni kell ilyen autóknak a behajtásért pár fontot/eurót.

ápr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

TDI a VW konszernes autók dízel jelölése, ha jól tudom. Nekem olyan soha nem volt. A mostani autómat (más márka) 2018-ban rendeltem újonnan, dízel motorral. Nem a tipikus városi futkosásra használom, hanem sokat autópályázok, így nekem ez éri meg sokkal jobban. 6 éve használom, egyáltalán nem bántam meg. Euro6, tehát eddig még nem volt olyan, hogy valahova ne mehettem volna be vele, ahova akartam.

Nyilván nem célom ebből OT-t csinálni. Eredetileg 6-8 évre terveztem vele. De mivel közben így kilőttek az autóárak és a mai napig nekem tökéletesen megfelel, még egyszer ennyi ideig szerintem marad nálam.

Tudom, hogy manapság nagyon divatos a dízel ellen lobbizni. Aki nem akar ne vegyen, csak ezért megválni tőle nem fogok.

ápr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Most nem azért, de milyen gyakran tervezel Milánó belvárosában utazgatni?
ápr. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Kijavítanálak abban, hogy MÁR nem gyárt jó benzinest a VW csoport. De itt levannak írva a legjobbak.


[link]

ápr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
#5 főnök, valahogy próbáljuk megtalálni a különbséget a gyártó, a motor, a motorcsalád, és motor generációk között... Minden gyártónak vannak gyengébb konstrukciói, de kb 2013 óta az 1.0-1.2-1.4-1.5 TSI motorok konkrétan olyan megbízhatóak, mint a legendás 1.9 TDI volt.
ápr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2 millióért kiváló 1.8T benzines autók vannak a VW csoportnál. Sima T, nem TSI/TFSI.
ápr. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha ez a berögződésed akkor vegyél ezekből valamit. Az alfa még hagyján, de az egekig hypolt 1.9 tdi… millióznak a 20+ éves putrikkal, hát nem tudom, szerintem azért ennyit nem ér…


Egyébként csatlakozom a 7-eshet az 1.8T egy nagyon jó motor, nekem volt 2 autóm is ilyen erőforrással

ápr. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ápr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 igen, teljesen biztos. Olvasd el mégegyszer, írtam évjáratot.
ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!