Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy küzdjem le a vezetéstől...

Hogy küzdjem le a vezetéstől való félelmet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy egy hete szereztem meg a jogosítványt, elsőre sikerült persze nem bízom el magam de magától a vezetéstől félek hisz betartok mindent, szabályos vagyok, elég éber , és odafigyelek mindenre. Vezetni is szeretek illetve szeretnék ha nem ködösítené be egy dolog ….

Úgy két hete kijöttek rajtam ilyen karfájdalom néha mellkas fájdalom stb persze voltam orvosnál csináltak EKG-t mindent rendben találtak, de ahogy kocsiba ülök magamba mintha a lábamból mindenből kimenne az erő mert itt motoszkál a fejembe hogy mivan ha most kapok szívinfarktust, mivan ha vezetés közben mivan ha ott akkor kárt okozok valakiben, egyszerűen ezeket a sötét gondolatokat hiába próbálom minden erőmmel leküzdeni nem megy, és ez annyira elsötéti az egészet pedig annyira szeretek vezetni, valahol ki is kapcsolok közben de aztán jönnek ezek a gondolatok. Letudom ezt küzdeni valahogy?


24/L



#Vezetestol valo felelem #Szinfinfarktus
ápr. 23. 22:51
 1/7 A kérdező kommentje:
* de nem magától a vezetéstől félek
ápr. 23. 22:51
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Ez a para szerintem minden normális emberben benne van valamilyen szinten. Én is szeretek vezetni, viszonylag sokat is vezetek, de bennem is felmerülnek ilyen gondolatok. Oda kell figyelni, körültekintőnek kell lenni. Ha gondolod írj privátot, megpróbálok tanácsokat adni. 24F
ápr. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Ne vezessen olyan, akiben nincs egy természetes, egészséges félelemérzet, vagy legalább arra való képesség. De az se, aki megbénul tőle. Ha fizikai problémád van, menj orvoshoz, ha mentális, menj pszichológushoz. Rettegve nem lehet a volán mögött ülni.
ápr. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Már ezerszer leírtuk, hogy ezen csakis a gyakorlás fog segíteni. Havi többször van ilyen kérdés. Csak csináld és menni fog.
ápr. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján ez pánikbetegség, ami nálad a vezetéssel kapcsolódott össze.

Le lehet küzdeni, de a megoldást valószínűleg nem itt fogod megtalálni, szerencsés esetben meg tudod fejteni magad, mi az, ami kiváltja, ha nem, akkor sajnos szakemberhez (pszichológus) kell fordulnod.

Forgalomtól, útvonaltól, napszaktól függetlenül tör rád a pánik?

Gyér forgalomban, ismerős vidéken, jó látási viszonyok között is?

Jobb, ha ül valaki melletted?

Nagyon sokan küzdenek különböző pánikbetegségekkel, sokan nem is szeretnek, mernek beszélni róla.

Első lépésben azt kell megfejtened, mi az, ami a félelmet kiváltja.

Valószínűleg nem az autóvezetés, mert azt írtad, arra vágysz, inkább a hibázástól félsz.

Próbálj olyan körülmények között közlekedni, amikor minimális az esély a hibázásra.

A jogosítvány megszerzése nem azt jelenti, hogy az illető már tud mindent, sokat kell még tanulni, de egyedül, és valószínűleg ez váltotta ki a pánikot.

ápr. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szakembert kellene keresni mielőtt így kimész az utakra
ápr. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia. Írj privátot nekem is ha esetleg szeretnéd ha melletted üljek. Opsz ez túl egyertelmű volt.


Nekem is ez volt, remegett a lábam, mindenem, izzadtam , de minusz 3 celsius fokban.. hát aztán megkértem unokatesóm jöjjön el egy forgalmas délután aztán magyarázzon, meglett azóta minden ok. Szóval ott vagyunk, hogy szólj valakinek AKIT ismersz, ne nekem és menjem el veled autózni. ( arra gondoltam most, hogy mi van ha ismerlek, és engem hívnál ,de mivel ez egy anonim oldal így nem derül

ki ).

ápr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!