Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok! Ti is tapasztaljáto...

Motorosok! Ti is tapasztaljátok, hogy egyes szembejövő autósok szándékosan átmennek a ti sávotokba, hogy rátok ijesszenek?

Figyelt kérdés

Én kb egy hónapja motorozom és ez a jelenség már 3x előfordult velem úgy, hogy 2 alkalom ebből egy nap volt.


Nem hiszem, hogy véletlenül ment át a sávomba, mert közvetlenül azelőtt tette, mielőtt elhaladtunk volna egymás mellett.


Kíváncsi vagyok, hogy ez milyen gyakori jelenség, mennyire tapasztaljátok, hogy ez egy jellemző viselkedés lenne az autósoknál?


Esetleg csak én vagyok ennyire szerencsétlen, hogy kifogtam 3 ilyet is egy hónapnyi motorozás után?


Köszönöm előre a válaszotokat.



ápr. 25. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Nekem autóval is van ilyen. Nekem kell elrántani a kormányt a saját sávomban, hogy ne ütközzünk... Motorozni meg szinte öngyilkosság manapság. Ha motorozni akarsz, akkor inkább a pusztában éld ki vágyaidat.
ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Autózom is, de ott messze nem tapasztalok annyiszor ilyen jelenséget. Ott inkább az jellemző, hogy előzés közben elkezdenek gyorsítani, úgy is, hogy jönnek szembe...


Ezt megcsinálják akkor is, amikor motorral vagyok, csak kb semmi sem gyorsul le, esetleg egy Tesla, vagy egy nagyvérű gép.. így sokra nem mennek vele.


Igazából azt érzem, hogy tök mindegy, hogy mivel vagyok, tele van az út pszichopatákkal akik meg akarnak ölni.

ápr. 25. 20:39
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
#2 Ezt én is így érzem. Amelyik nem, az pedig nagyi tempóban feltartja a sort.
ápr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én minden közlekedő között találkoztam már ilyen állatfajjal.


Legutóbb forgalmas út mellett kellett végig haladnom gyalog, amennyire tudtam lehúzódtam. Pont azt tapasztaltam, hogy a motorosok és főleg a bringások azok, akik centikre húztak el mellettem, miközben az autósok nagy része simán átment a szembe sávba, hogy kikerüljön.


De sajnos autóval is tapasztaltam már ilyet. Bevezető úton haladtam a forgalommal szemben (tehát bal oldalon) és a hátulról jobb sávban érkező furgonos konkrétan csak azért átjött a szembe sávba, hogy rám húzza a szarját. Majdnem elsodort nagy sebességgel, ha hátra fordulok akkor lehet épp annyit mozdulok oldalra is, hogy most nem írnék. Mindezt miért? Nem tudom.


Paneltelepen ahol lakom szintén hasonló. Keltem át úttesten, autós messze volt, de elkezdett erősen gyorsítani, majd láttam, hogy rám kormányozza a szarját. Éppen felléptem a járdára, majdnem nekiment a padkának annyira rám akart "ijeszteni", konkrétan majdnem elgázolt.


Autósként meg már nem is számolom ezeket, van amikor figyelmetlenség, van amikor simán csak vágják a kanyart, de van aki totál nem tud közlekedni és 30-40 centire átjön a sávban mellettem is.

ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen.. kb ezt a két szélsőséget látom minden nap én is.


Vagy csak ezek miatt nem veszem észre azokat már, akik képesek normálisan közlekedni.. azaz nem húzzák rám a kormányt sávváltásnál mert szarnak bele a tükörbe nézésbe, nem hogy még a holttér figyelésre.. akik nem tötymörögnek zöldhullámban a belső sávban, hogy aztán ők se érjék el a zöldet.. akik idejében kiteszik az irányjelzőt.. már ha egyáltalán kiteszik, és mindenek felett nem akarnak megölni.


Amikor autóval vagyok, még azt is rendszeresen tapasztalom, hogy ha két sáv kanyarodik pl balra, és egymás mellett kanyarodunk, akkor simán rámhúzza a kanyar közben, vagy annak befejeztével az autóját. Ilyenkor már automatikusan a dudán és féken van a kezem, és igyekszem nem a másik autó holtterében lenni, de még ha nem vagyok a holtterében is simán rámhúzza szarját.


És ez rendszeres jelenség, kb az ilyen kanyarok 15-20%-ánál előfordul, azaz 5-6 esetből legalább 1x.

ápr. 25. 20:47
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak ordító kipufogóval lehet hosszútávon túlélni a motorozást.
ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyszer mikor autóval voltam és haladtam Debrecenből Nyíregyháza irányába, akkor egy fehér Skoda Octavias levitte a visszapillantó tükrömet, mert annyira átjött az én sávomba.


Másik alkalommal meg szintén a 4-esen, csak akkor Nyíregyháza felől Újfehértó irányába egy zöld rendszámos új BMW kb konkrétan meg akart ölni.


Tötymörgött, de amikor előzni akartam, akkor rendszeresen kijött elém, hogy ne hagyja, hogy előzzek.. és amikor egyszer már mellette voltam, akkor le is akart sodorni az útról.


Sikerült végül megelőzni, Újfehértónál kiszálltam, bevártam, hogy leállítsam és elbeszélgessek vele, akkor meg még a járdára is felhajtott, hogy nehogy konfrontálódjon velem.


Amikor elkezdtem vezetni, akkor nem tapasztaltam még ilyeneket.. inkább figyelmetleneket láttam, akik utána bocsánatot is kértek.. most viszont egyre sűrűbben látom ezeket és már komolyan elgondolkodtam, hogy én adom vissza a jogosítványomat.

ápr. 25. 20:54
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

"Motorosok! Ti is tapasztaljátok, hogy egyes szembejövő autósok szándékosan átmennek a ti sávotokba, hogy rátok ijesszenek"


Autósok! Ti is tapasztaljátok, hogy egyes szembejövő motorosok szándékosan átmennek a ti sávotokba, mert baxnak a zaróvonalra?"

ápr. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Mindenhol ugyanannyi az idióta, csak motorral ötször annyi autóssal találkozol mivel mindenki lassabb nálad, így aztán ötször annyi idióta talál meg. Én a nagymotort itthon már csak pályázni használom, mert tényleg veszélyes, városban nem tudok meglenni robogó nélkül. Próbálkoztam biciklivel meg rollerrel, de az még veszélyesebb, mint motorozni szerintem.
ápr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8-as, ez mellément. Én rengeteget autózom (konkrétan többet mint amennyit motorozom) és és messze nem találkozom annyi szemből direkt sávot elhagyó autóssal, mint motorral.


Írtam, hogy autónál inkább az jellemző, hogy egy előzést egóból nem akarnak hagyni az autósok, csak míg ez motorral nem akkor probléma, mert kb semmi sem gyorsul le, ez az átlagosnak mondható autómmal, ami 11 mp alatt van 100-on, azzal szemben rendesen gyilkossági kísérlet, ha ilyet csinál valaki.


Aki motoron ül, az jó eséllyel autót is vezet, míg fordítva ez nincs így.


Vannak barom motorosok is, de barom autósból biztosan több van, amit mind a tapasztalataim, mind az arányosított baleseti statisztikák is igazolnak.

ápr. 26. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!