Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ ts 125 mennyire élhető...

MZ ts 125 mennyire élhető motor? Érdemes beruházni?

Figyelt kérdés

Sajnos az olyan motorok tetszenek, mint a Jawa 350, Izs Planeta, Pancsi, stb. Mostanság ez luxus lett, nem is kicsit. Ahogy jön a jó idő, leteszem az A1/B- jogosítványt. Azon töprengek, bele merjek-e vágni egy csúzli MZ-be?

Valamennyi műszaki vénám van, a jelenlegi robogómat is én javítgatom, de azt nem mondanám, hogy hú de értek hozzájuk.

Ezek az MZ-k még beleférnének a szűkös keretbe. Komolyabb túrákat nem tervezek, jó időben hétvégente 1-2 kör a környéken, kisebb bevásárlás a szomszéd városban, meg ilyenek. Inkább az érzés miatt tartanám, nem közlekedési eszköznek, arra ott van az autóm.

Akinek van erről tapasztalata, akár közvetve is, kérdezem, hogy gazdaságosan üzemben tartható-e egy ilyen járgány? Hol vannak a gyenge láncszemek egy ilyen motornál egy praktikusabb 125-ös robogóhoz képest?

Nem akarok veteránozni, nem költenék rá túl sokat, csak amennyi szükséges a biztonságos üzembentartáshoz.


Az eszem szerint Honda Sh-t, Scarabeo-t, vagy Burgmant vennék, de a szívem azt súgja, amíg ki nem kopnak ezek a kis csúzlik a rendszerből, addig érdemes hajtani egyet.



ápr. 27. 14:17
 1/4 MGéza ***** válasza:
100%

"Nem akarok veteránozni, nem költenék rá túl sokat, csak amennyi szükséges a biztonságos üzembentartáshoz."

Pedig fogsz. Ezekhez már csak utángyártott alkatrész van, ahogy kikopnak az eredetik, úgy fog az utángyártottak gyengébb minősége miatt egyre többször meghibásodni, a jobb minőségű utángyártott meg nem olcsó. Vagy arra megy el majd a fél életed hogy a veteránpiacokat járod alkatrészért. Egy 125ccm robogó sokkal észszerűbb döntés.

ápr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Naja, itt az alkatrészekkel lesz gond.


Pár éve padláson a sok kacat között találtunk egy rakás czetka 175 vadi új alkatrészeket. Persze álltak cirka 50 évet de bedobozolva, tökéletes állapotban. Gyűrűk, dugattyú, hengerfej stb...

Feldobtam jofogasra, hogy ár megegyezés szerint mert fogalmam sem volt mennyit érhet.


Sztem kb 1 napon belül hívtak, mondtak egy meglepően nagy összeget és már jöttek is érte nem tudom hány megyével arrébbról.


Szóval itt az alkatrészek elég húzósak.

ápr. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább az ETZ-t ajánlom. Nyilván keleti motor, ergo "megbízhatatlan szar", de sokkal korszerűbb, elektronikus gyújtás, 12V rendszer stb. Én egy ilyenen tanultam szerelni, megbízhatónak mondható kis moci, bő 2 évig használtam, sokszor naponta. Szóval csak ajánlani tudom.
ápr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szolovjov ***** válasza:
100%
Jó motor a TS, de ha kipróbálsz utána egy Etz-t, mintha egy svájci műszer lenne, annyival finomabb szerkezet. Csendesebb, jobb a fék, a váz. Ha nem akarsz veteránozni, akkor viszont szerintem minden MZ felejtős. Nekem van kettő is, akár ezer km-re is el mernék velük indulni, de törődök is velük sokat.
ápr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!