Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor engedélyezik már, hogy...

Mikor engedélyezik már, hogy "B"kategóriával lehessen 125 ccm-es motort vezetni?

Figyelt kérdés

Tudom, van a különbözeti vizsga, ami szerintem csak lehúzás: az 50-es robogóval is bementem a forgalomba, tudom, mi az a távolságtartás, féktávolság, besorolási szabály. Láttam cifra dolgokat, tudom mivel jár 2 keréken a városi forgalom.

Azt is tudom, hogy városon kívül (is) életveszélyes 50-essel gurulni. Nálunk sorra nőnek ki az ipari parkok, ahol régen 90-nel végighasítottam kocsival, most tele van 60-as táblákkal. Úgy olvastam, ez több helyen jellemző az országban. Nekem így már jobban megérné egy 125-ös motorral bejárni melóba, legalább nem főnék meg a kasztniban nyáron. De ha nem 40-50nel akarok menni, akkor ki kell fizetnem több mint 100ezer forintot egy vizsgáért, ahol ugyanazt tanulom, amit már egyszer megtanultam az autóhoz. A gyakorlati órát is megspórolnám, azt már megtanultam magamtól a robogós évek alatt a városban. Aki odakeni magát az aszfalthoz egy 125-össel, az ugyanúgy megborítja az 50-es rs50-et, vagy bármelyik felfúratott kiherélt nagyrobogót, amit amúgy meg senki nem ellenőriz, csak amikor beüt a tragédia. Aki meg tud normálisan közlekedni, annak nem a nagyobb nyomaték lesz a végzete.

Szerintem volnánk páran ebben az országban, akik kocsi helyett inkább motoroznának munkába és nem a dugót növelnék. Miért kell ezeket az embereket lehúzni a különbözeti vizsgával? Sokkal többet nyerne az állam a súlyadón, hisz senki nem adná el az autóját egy robogó miatt. A jelenlegi felállás sem az államnak nem jó, sem az embereknek.



ápr. 27. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Május 1 után.
ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia, mi az a kulonbozeti vizsga? Az A1-re gondolsz?


Amugy ja, jo lenne. En is most akarok 125-re valtani, en is vezettem 50-est, szerintem is felesles a tanfolyam nagy resze, plane hogy az elmeletet is meg kell csinalni (regi B jogsival legalabbis biztos). Olvastam a totalcaron azt hiszem, h volt egy ilyen civil kezdemenyezes kb 10 eve - hat, azota sem valosult meg sajna.

ápr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2. Ezt honnan veszed?
ápr. 27. 16:05
 4/9 anonim ***** válasza:
ok
ápr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Tudom, van a különbözeti vizsga, ami szerintem csak lehúzás"


Szerintem meg nagyon nagy probléma, hogy milyen kis óraszám után a kezedbe adják az A1-es jogsit, ha már megvan a B. Attól, hogy egy 50-es csettegővel te már mentél városban, fogalmad sincs arról, milyen a kétkerekű közlekedés egy gépjárműnek minősülő motorral, amivel akár autópályára is felmehetsz, ha akarsz. Kezdjük ott, én legkésőbb a jogsi megszerzése után azonnal kötelezővé tenném minden A1-A2-A jogsisnak egy vezetéstechnikai képzés elvégzését.


Azt meg nem értem, hogy nem akarsz a kasztniban megfőni, hát szerinted nyáron a piros lámpáknál a motorosok nem főnek bele a ruházatukba?

ápr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

3

Mit?

ápr. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5-

Azért szerintem van némi fogalmam. Látom azt is, hogy az A2, A kategóriás motorosok miket csinálnak az utakon. Egyszer pl. egy motorosok által kedvelt útvonalon egy éles kanyarban elszámolta magát az egyikük és majdnem az állóra fékezett kocsim alá csúszott, miután eldobta a motorját.

Szerinted az egykerekezőkön, a mögülem semmiből előtűnő, a szemből jövő autós és az én autóm között elszáguldó "versenyzőn" segítene bármilyen vezetéstechnikai képzés? Aligha. Önfegyelmet nem lehet tanítani. Vagy van, vagy nincs. Az egyik tapasztalatom amit "csettegés"közben szereztem, hogy lehetek akármilyen technikás, a koncentrált figyelmet semmi nem helyettesítheti.

ápr. 27. 18:32
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
Most miért bennünket győzködsz? Nem mi vagyunk a döntéshozók. Vagy arra számítasz hogy ők is innen tájékozódnak és az írásod hatására azonnal megváltoznak az eddigi álláspontjuk erről? Vagy komolyan nem értem, a panaszkodáson és saját magad sajnáltatásán kívül mit akarsz ezzel elérni...
ápr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Önfegyelmet nem lehet tanítani." Dehogynem. Elmész egy tréningre, ahol a kaszkadőr vagy versenyző tanít, és ő azzal kezdi, hogy ő sem tud motorozni, mert mindig van feljebb, aztán egy rutinpályán rájön az is, akinek 30 éve van jogsija, hogy mennyire nem tudja kezelni a motort, egyből alázatosabb és fegyelmezettebb lesz már a nap végén hazafele menet. És amúgy a jogosítványszerzés közben is ez lenne a lényeg, hogy mire jogsid van, érezd a súlyát. Igen, sok a barom állat motoros. Még több a nem baromállat motoros, csak róluk nincs ilyen sztorid, mert nem adnak lehetőséget arra, hogy ilyen történjen velük. Ahogy autósból is van sok hülye, van, aki még az autópályára is képes forgalommal szemben felhajtani, meg van sok-sok-sok autós akik még csak nem is koccantak soha életükben.


De ha boldog-boldogtalannak azt mondanánk, hogy figyu, van B jogsid, vezethetsz 125 köbcentis motort bármi képzés nélkül, még a mostani nevetséges képzés nélkül is, akkor még több hülye lenne a motorosok között arányában. Én elhiszem, hogy te kivétel vagy és tudnád normálisan csinálni. De ha adott lenne a lehetőség, nem csak te motoroznál B jogsival, hanem azok is, akiknek nem kéne.

ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!