Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik, hogy elütsz valakit,...

Létezik, hogy elütsz valakit, de nem veszed észre?

Figyelt kérdés
Pl. csak súrolod oldalról, biciklist. Vagy ha kisállat, mint egy macska, tudod, hogy átmentél rajta, vagy ha nem érezni semmit, akkor a kerekek között megúszta? Ha konkrétan semmit nem éreztél, akkor nem történt semmi? Vagy azért azt észreveszi az ember?

ápr. 29. 16:38
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Még egy macskát is megérzel, ha átmegy rajta a kerék. Annál kisebb állatot nem tudom, de macskát biztos.

Ha már elég ideje vezetsz, akkor minden kis szösszenést észreveszel, ami eltér a normálistól.

Ha kezdő vezető vagy, akkor talán még azt se veszed észre az adrenalintól, ha belehajtasz egy tóba

ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Azért ahhoz nagyon bambának kell lennie a sofőrnek hogy ne vegye észre hogy súrolt egy embert. Akkor az már bőven a látóterében volt ha súrolta, vagy nagyon máshol kell hogy járjon fejben hogy egy ilyet ne vegyen észre.
ápr. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem létezik olyan, hogy nem veszi észre egy átlagos vezetési képességekkel bíró ember ha elüt valakit. Szaladt már a gumiabroncsomnak macska a városban és repült már fecske a szélvédőnek. Nehéz lett volna nem észrevennem őket. Úgyhogy egy embert szerintem nehéz észrevétlenül elütni.
ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát a részeg biciklisnél bármi előfordulhat, ha másik sávba átmenve előzöd, akkor is.
ápr. 29. 16:46
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem
ápr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Létezik, igen.

Hírekben már többször volt olyan, hogy nem vette észre, az egyik amire konkrétan emlékszem az egy halálos biciklisgázolás volt, este sötétben. Az autós azután ment vissza a helyszínre, hogy hazaérkezve észrevett egy karcolást az autó jobb oldalán.


Nekünk egyszer egy részeg gyalogos esett neki az autónk jobb hátsó ajtajának. Hátul ültem, nem én vezettem, jogosítványom sem volt még. Csak arra lettem figyelmes, hogy családtagom hirtelen nagyot fékez a semmiből. Azóta sokszor gondolkodtam már én is rajta, hogy mi van, ha az ember nem veszi észre a balesetet. Tehát nem arról van szó, hogy el akar hajtani segítségnyújtás nélkül, hanem egyszerűen tényleg nem észleli.


Macskagázolást szintén volt "szerencsém" élőben látni. Merőleges irányból a macska nyílegyenesen az érkező furgon kerekei alá szaladt. A furgonos ment tovább, mintha mi sem történt volna...

ápr. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem is lehetett hallani, hogy nekiesett az ember az autónak?
ápr. 29. 18:21
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki pontozgat le, nekem minden válasz hasznos, köszönöm.
ápr. 29. 18:22
 9/13 anonim ***** válasza:
#7 Nem. Nem volt semmi csattanás vagy koppanás. Miután fékezett családtagom, hátra néztem, és akkor láttam az útra leeső embert.
ápr. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Még azt is "illene" észrevenni egy vezetőnek ha valamelyik gumi mintázatba beleragad egy kis kavics és hangot ad, nem azt amikor egy 80 kilos embert biciklistől fellök!

Persze amikor az autóban ordít a "lakodalmas rock" akkor semmi más zaj nem számít.🤔

ápr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!