Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóbontóba való autóleadással...

Scream85 kérdése:

Autóbontóba való autóleadással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Teljesen 0 a tudásom ez ügyben, elmondaná valaki nagy vonalakban hogy zajlik a dolog?

- Ha bevinném leadni a régi autómat, írunk valami átvételit és ők intézik a forgalomból kivonást? Van nekem valami teendőm ezzel kapcsolatban?

- Szoktak érte fizetni valami kis jelképes összeget vagy csak örüljek hogy átveszik? Ha fizetnek, akkor mi alapján? Súly, életkor, állapot?

- Kivehető belőle pl. a rádió vagy mindent benne kell hagyni?


ápr. 30. 17:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem szokta megérni, mert ha ritka típus még te fizetsz, hogy bevegyék, ha kiveszed az értékeket belőle, akkor ugyancsak. Általában többet kapsz érte, ha eladod motorhibásan stb. egyben. Folyamata, bemész, megmondják mennyit adnak, elfogadod, leadod, kapsz egy bontási igazolást, amivel a papírokat, rendszámot le tudod adni az okmányirodában és véglegesen kivonatni forgalomból. Nagyon nem éri meg, érdemes megpróbálni eladni előbb, azzal jobban jársz az tuti. Akkor szokták leadni, ha nem akar valaki szívni a cigányokkal és prolikkal akik alkudoznak, nem iratják át, szivatnak, de ha találsz normális vevőt, akkor megérheti eladni.
ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem ritka autó, egy F Astra-ról van szó.

Azért adnám le inkább mert nem vesződnék a problémás vevőkkel...mivel valószínűleg csak valami "tesónak" tudnám eladni (kora, állapota,stb. miatt), így nem biztos hogy sokkal többet kapnék érte ha eladnám, mint bontóba adva.

Főleg ha át sem íratja utána, akkor meg szívhatok vele tovább, ha balesetezik vagy hasonlók...engem vesznek elő.

ápr. 30. 18:23
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor azt érdemes megkérdezni mennyit adnak érte. Vidd oda ha tudod, ránéznek és mondanak egy árat. Ha nem megy lábon, akkor pedig képeket vigyél róla.
ápr. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha van még rajta műszaki, és működőképes, akkor lábon is beviheted a bontóba, ha nincs, akkor kijönnek trélerrel, felteszik, elszállítják.

Ha ők szállítják el, akkor utólag küldik a bontási igazolást, postán.

A bontási igazolással, a rendszámtáblákkal, a forgalmival, és a törzskönyvvel pedig bemész okmányirodába, hogy kivonasd véglegesen, aztán pedig lemondod a biztosítást is.

Elvileg a bontók a MOHU árai szerint dolgoznak, azaz átvételkor kilóra lemérik az autót, és kilónként fizetnek valamennyi forintot, ha te viszed oda lábon. De ha nekik kell még elszállítani is, akkor nem fizetnek, hanem csak ingyen viszik el. De ezt az adott bontó tudja pontosan megmondani.

Az ilyen apróságokat, mint pl. rádió azt kiszedheted belőle, az nem fogja zavarni őket.

ápr. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Van még rajta 1 év műszaki, jelenleg is használjuk, szóval simán használható, csak hát a korából adódóan (26) van jó pár problémája, főleg esztétikailag.

Szóval akinek megfelel így akkor simán jó még napi használatra is, de akár mondjuk munkásautónak, telekre járni,stb. még nyugodt szívvel használható.


Lehet hogy azért majd megpróbálom meghirdetni, de ha csak ilyen tesók jelentkeznek akkor inkább bontó lesz belőle.

ápr. 30. 20:47
 6/13 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm mindenkinek az infókat, leírást.
ápr. 30. 20:47
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor azt el tudod adni 400 környékén szerintem. Oda kell írni, hogy csak autó mellett alkuképes és csak komoly vevői szándékkal keressenek. Nekem így sikert egy motorhibásat eladni pár éve, 400-ért hirdettem, 300-ért vitték is. Érdemes foglalkozni vele én azt mondom.
ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az #5-ös válaszod alapján én is azt mondom, próbáld meg meghirdetni. Használtautó.hu-t javaslom, a Marketplace-t kerüld, mert az tele van C típusúval.
ápr. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7

Már amikor mi vettünk bő 8 éve, akkor volt 400ezer....azóta romlott amortizálódott rendesen :)

Én annak is örülnék ha 100-150-et kapnék érte :)

máj. 1. 12:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha van műszaki rajta akkor én a helyedben úgy hirdetném meg hogy valaki aki rávan szorulva ingyen elviheti, de csak adás vételivel.

Így neked lekerülne a nevedről és nem kell fizetni senkinek semmit.

máj. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!