Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel részecskeszűrő kiiktatása?

Dízel részecskeszűrő kiiktatása?

Figyelt kérdés
Csak a baj van vele mióta megvan az autó. 80 ezerért már kitisztítanák, de megnézték, ezt már nem lehet. Csere kell, ami 200. De 120-ért már kiiktatnák. Mennyire jó ötlet ez és hosszútávon milyen megoldás? Tényleg nem menne át a továbbiakban műszakin az autó?

máj. 1. 07:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
alapból semmi baj nem kéne, hogy legyen vele. 2011es focusom van, de még sose vittem tisztíttatni, magától regenerál.
máj. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

"Csere kell, ami 200." És akkor mi van?! Nem tartom manapság olyan hatalmas összegnek. Kb. egy jobb nem babakocsikerék méretű gumiszett ára. Gondolom azt csak nem az árokpartról kukázod! Kicserélteted és megint tízen évig nincs rá gond. Ezt a ha valamivel baj van, iktassuk ki, heréljük ki a javítás helyett, mert az olcsóbb hozáállást sosem értettem... Nem kötelező autót tartani, ha nincs pénz a fenntartására, javítására.

Euro4 még átmehet műszakin a füstölésmérésen DPF nélkül is, de afölött hivatalosan nem.

máj. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

#1, nem elsősorban az évektől függ, hanem a futástól. Egy 2020-as autóban is lehet 300.000 km, aminél bármit csinálsz, hiába regenerál ki mindig, a hamu felhalmozódás miatt nem örök életű a filter, cserélni, vagy pucerálni kell.

A 2011-es Focusodban meg extrém esetben lehet akár 120.000 km, persze hgy még semmi baja.

Az én autóm is mindig a háttérben kiregenerál. Soha nem tudatott még magáról, semmi hibaüzenet, vagy figyelmeztetés. De egy viszonylag fiatal, kevés km-es autónál az lenne a durva, ha már most lenne.

máj. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2. válaszoló és mi a garancia rá hogy tízen évig nem lesz vele baj? Az a helyzet hogy kis távokat megy az autó, városi használatban van. Ezért nem tud normálisan regenerálni hogy kitisztítsa magából a mocskot. Most ha kicseréltetem, az előbb leírtak miatt rövid idő után úgy is megint eltömődik. Ha meg kivetetem belőle a részecskeszűrőt, nincs minek eldugulnia.
máj. 1. 07:55
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

Persze, más gyereke meg majd miattad szívja be a kormot, azért mert te neked dízelt kellett venni és nem bírod fenntartani..

Egy kollégám is kiiktatta, és ezt még azzal tetézte, hogy a mélygarázsban hazaindulás előtt 10 percig járatta(az idióta barom), fél óra mulva is érezni lehetett utána azt a furcsa szagot, bele sem gondolok mennyi károsanyagot szívtak be ott utána az emberek..

máj. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Szolovjov ***** válasza:
50%
Simán átmegy műszakin anélkül is. Bele sem dugják a gázelemzőt csak míg lefotózzák hogy benne van a csőben.
máj. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

#4, ez viszont nem az autó hibája, hogy te két sarokra futkosol városban egy dízellel. Korom akkor is fog képződni, aminek egy jó része az EGR-ben is a szívósorban fog lerakódni és okoz majd problémákat. Az is megkérdőjelezhető, hogy menniyre etikus a környezetet szennyezni és mások egészségét veszélyeztetni. Írom ezt úgy, hogy kér dízel autóm is van, de nem erre használom őket és semmi nincs kiiktatva rajtuk.


"Bele sem dugják a gázelemzőt csak míg lefotózzák..." Érdekes,mert nekem eddig minden dízel autómat bőgették tiltásig és mértek is konkrét értekeket. Legutóbb épp most februárban.

máj. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%
Minek veszel városba, kis távokra dízel autót, elmagyaráznád légyszives?
máj. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem én vettem, kaptam. Próbáltam eladni de nem kell a kutyának se..
máj. 1. 09:03
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg újra, hibásan, annyival olcsóbban
máj. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!