Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Webshopokban miért sokkal...

Webshopokban miért sokkal olcsóbb a motorolaj, mint egy tescoban/autós boltban?

Figyelt kérdés
Ugyanaz a márka, kiszerelés egy tescoban vagy bármelyik autós boltban legalább 50%-al többe kerül, mint ha neten megrendelném. Miért van ekkora különbség az árban?

máj. 12. 10:45
 1/6 hypno ***** válasza:
81%

Mert egy webshopnak nem kell üzletet fenntartania.

Egy webshopnak gyakran saját raktárkészlete sincs, csak beszerzi a nagykertől, a gyártótól, az importőrtől (nem kívánt rész törlendő) azt a mennyiséget amit tőle megrendelnek.

...és sok helyen személyes átvetel nem is játszik, viszont a kiszállítás díja még csomagautomata esetén is jól meg tudja tolni az árat.

máj. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nem csak motorolajnál van így, hanem másnál is. Webshopnál eleve lehet hogy nincs is fizikai bolt, hanem valakinek a garázsában van a raktárkészlet. És szépen feladogatja munka után a neten rendelt csomagokat. Eleve nincs épület, amit külön bérelni, vagy fenntartani kell. Nem kell alkalmazottakat fizetni, stb. Szerintem ezen nem kell csodálkozni.

Ezen felül még egyéb ténezők is szóba jöhetnek. Pl. nem mindenki ugyanazzal az árréssel dolgozik. Nem mindenkinek ugyanaz a beszerzési lánca. Stb...

Tescoban ha nem is 50%, amit én tapasztalok, de jó 20-30%-kal valóban drágább. Vettem már ott olajat, de csak azért mert volt non-food vásárlási utalványom, amit el kellett költeni. Inkább a lejáró "játékpénzt" szórtam el erre.

Autósboltben sem egységesek az árak. Egy zsu.hu (van fizkai bolt, nem csak webshop), vagy Kovács sokkal olcsóbb, mint egy Bárdi/Unix (és ha jól tudom ott is van lehetőség webes rendelésre) ha nem vagy vállalkozó.

máj. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy miért drágább egy termék a boltban, mint egy webshopban. Csak említett esetben feltünően nagy a különbség a 2 ár között. Azt hittem, hogy ennek van valami különösebb oka is.
máj. 12. 11:29
 4/6 hypno ***** válasza:
100%

Egy TESCO azért tart motorolajat, hogy akinek azonnal kell - jellemzően nem Tescóbol veszünk ilyesmit -, az meg tudja venni, kerül amibe kerül.

Ezért aztán simán megteheti, hogy magas árréssel árusítja.

máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A webshop árához hozzá kell adni a házhoz szállítás költségét is, akkor meg már nem biztos, hogy olcsóbb meg kényelmesebb (ha várni kell a futárt).
máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szabadáras termékek, annyiért adják, amennyiért akarják. A #4-es által leírt effektus működik a benzinkutaknál is. Akinek SOS kell az olaj, megveszi a kúton, nem ér rá napokig várni a futárra. Ezt használják ki magasabb árréssel.
máj. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!