Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra K(2017) check...

Opel Astra K(2017) check engine miért gyulladt ki?

Figyelt kérdés
Opel Astra K(2017) 1.6 autom van. Egyik nap vezettem az autópályán és eloszor ki akartam probalni mennyit megyen az auto, amint elérte a 160at az auto vissza fogta magat kigyulladt az ABS, ki irta a bordon hogy a motor teljesítmény csökkent és kiírta hogy szolgáltatás ESC, kigyulladt a check engine is és azóta vegig eg de az auto normalisan megyen és húz is amikor kell, valakinek van bármi ötlete?

#Opel #check engine #OpelAstraK
máj. 12. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi a hibakod?

Kivillogtatod (nem tudom, a te autodban hogy kell, nekem regebbi astram van) es pl. itt leolvasod, mit jelent:

[link]


Vagy csak siman szerviz.

máj. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Check engine annyit jelent, hogy annyira komoly hibát talált a vezérlőegység, hogy ezt tudatnia kell a tulajjal. Semmi többet nem jelent. A továbbiakat csakis hibakód olvasóval lehet megtudni.
máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja es ne kozlekedj vele, amig nem tudod, mi a baja. Lehet, h nem vesz, de lehet, h rontasz rajta, ha hasznalod.
máj. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:

Ha már a kérdező -a gyakorin szokatlan precizitással- leírta, hogy az ABS és ESC jelzett, akkor ne adjunk neki olyan tanácsokat, ami ezt nem veszi figyelembe.

Ezek arra utalnak, hogy nagy kerékfordulatnál valamelyik gyengélkedő kerékszenzor nem tudott értelmezhető jelet adni. Amíg világít az ABS lámpa, addig lehet, hogy nem jön vissza az ABS meg az ESP. De anélkül lehet közlekedni, amig szervizbe viszed.

Esetleg róbáld meg egy félórára levenni az akksi kábelt. A negatívot. Hátha akkor törlődik a hiba. (Nem biztos.) Le is tesztelheted, hogy egy poros úton, erős fékezésnél lesz-e ABS.

máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hibakódot kellene kiolvasni. Az alapján el lehet indulni. Látatlanban addig csak találgatás.

Ilyen autóm van nekem is. Itt már nem működik a pedálteszt meg villogtatás.

máj. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!