Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges, hogy hengerfejes...

Lehetséges, hogy hengerfejes autónál éghető benzin kerül a hűtővízbe?

Figyelt kérdés
Hengerfejességre gyanakszok, ezért volt egy olyan ötletem, hogy zacskót rakok a hűtővíz kiegyenlítő tetejére, hogy összegyűjtsem a gázokat. Úgy gondoltam, hogy ha ráengedem egy égő gyertyára, akkor a CO2 miatt elalszik a gyertya. Kb. egy fél öklömnyi gáz sikerült gyűjteni ahogy picit felfújta a zacskót. Kiszúrtam a zacskót, ráengedtem a gyertyára és úgy belobbant, hogy még a szőrt is levitte az arcomról.
máj. 12. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy,benzin nem valószínű de olaj igen.
máj. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olaj nem látszik a vízben.
máj. 12. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy oda van a hf tömítés?
máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hengerfejfelújításon esett át az autó. A hűtővíz csövek, ami pl. a radiátorhoz megy, kemények maradnak hidegen is. Nyomás van a rendszerben. Ha kinyitom a sapkát, sziszeg rendesen, aztán megpuhulnak a csövek. Cseréltek azóta hűtővíz kiegyenlítő sapkát is, de az sem segített.
máj. 12. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem melegszik túl a víz és nem olajosodik akkor semmi baja.


Mennyi km-ert mentél vele felújítás óta?

máj. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha hengerfejes lenne, fél óra alatt eltűnne annyi víz, hogy felforrna. Sziszegni, meg persze, hogy sziszeg, üzemszerűen is túlnyomás alatt van, kupak kb 1,5 barnal kezdi kiengedni. Még órákkal később is van benne valamennyi túlnyomás, mégis hova lenne az, amíg le nem hűl a 90 fokról a környezeti 15-20 fokra?
máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!