Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan és hogyan lenne ésszerű...

Fcbdani17 kérdése:

Honnan és hogyan lenne ésszerű 2. generációs Prius-t vásárolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Párommal szeretnénk venni egy Toyota Prius-t (2. generációs) a következő paraméterekkel:

- 2006- utáni gyártás

- 250.000 km futás alatt

- káreseménymentes

- megbízható tulaj, aki gondosan vezette és karbantartotta az autót


Az eddigi tapasztalataim szerint alig van, olyan autó, aminek nem lenne köze balesethez vagy ne lenne valami alattas problémája. Tudom, hogy ezek a paraméterek magas elvárások egy lassan 20 éves autótól, de ezeknek még a közelében sem találtam megfelelőt.


1. Ti ismertek esetleg csoportokat/oldalakat (akár külföldit), ahol könnyebb lenne megtalálnunk a megfelelő autót?

2. Esetleg ismertek olyan embert/kereskedést, aki a szempontok alapján megkeresi a kívánt autót?

3. Ha külföldről vásárol az ember autót, akkor hogyan bizonyosodhat meg annak előéletéről és egyáltalán megéri behozni?


Az első autóvásárlásunk, így nincs túl sok tapasztalatunk, de ahogy mi látjuk az az, hogy rengeteg az átverés az egyébként túlárazott autópiacon. Szeretnénk, hogy egy korrekt/megbízható autót vegyünk, ha már kifizetünk 2-2.5 millió Ft-ot érte...


Köszönjük előre is a válaszokat!



máj. 13. 10:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

9. Neked miért nem jó a hybrid? :D


Megértem a szívó benzin pártiakat, hybridellenesek tömegét és társaikat, de elég szubjektív kinek mi a jó nem?

máj. 14. 10:35
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem azért nem jó, mert nem akarok felesleges dolgokat költeni egy autóra.
máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

10

"Wie lange halten die Batterien von Hybridfahrzeugen? Die durchschnittliche Lebensdauer der Batterie liegt bei 125.000 bis 160.000 km. Bei ordnungsgemäßer Wartung kann sie jedoch auch länger halten. Bei einer durchschnittlichen jährliche Fahrleistung können Sie mit 6 bis 10 Jahren rechnen."


"Die Kosten für den Austausch der Prius-Batterie liegen zwischen 2,000 und 4,500 US-Dollar. Selbst wenn Sie sich für den Einbau einer gebrauchten Prius-Batterie entscheiden, könnte der Einbau zusätzliche 1,500 US-Dollar kosten. Es ist wichtig, diese Kosten während der gesamten Lebensdauer eines Hybridautos einzuplanen. Einige Faktoren erhöhen oder verringern die Kosten für den Austausch der Toyota Prius-Batterie. "

máj. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

10

Nincs hybridautóm. Utoljára 10 éve vettem új autót. Ezt elhasználom amíg szét nem esik. Most bajban lennék ha újat kellene vennem. Nem bízom a legtöbb gyártó termékében. Hagyományos váltóval, szívócső befecskendezéssel nem létezik gyakorlatilag sem szívó sem turbó autó. Az ültessük le a hasát a földre Pesten a nyomvájúban őrület? Nagy suv meg kell a fuxomnak nekem egyedül városba. Mostanában sok 2-es Priust látok. Ők tudják. Én csak fotelszagértő vagyok a kérdésben. 10 éves laptopomban a 3. aksi van. Villanyos autók állítólag bírják 10 évig, de közben folyamatosan degradálódnak.

"Was kostet ein neuer Akku für den Renault Zoe?

Sie betragen für Zoe, Kangoo ZE und Twingo Electric jeweils ca. 9000 Euro."

Meggondolnék egy 10 éves elektromos autó vásárlást ahol várhatóan befigyel egy közel 4 misis költség. Ki fogja ezeket megvenni 10 év fölött?

Hybridnek az egy misis akkucsere költsége ehhez képest bagatell, de egy nagykorú autónál sokminden befigyelhet.

Sérülésmentes nagykorú autó? AHA...

"ahogy mi látjuk az az, hogy rengeteg az átverés az egyébként túlárazott autópiacon. "

Mi a fuxért adnék el egy hibátlan autót? Majd ha xaraxik.

"Túlárazott" Ez mit jelent. Nekem csak annyit hogy csóró vagy fukar vagy.

Ennyi az új autó, kenyér,... Drága? Nekem igen. Csóró vagyok? Igen.

máj. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

* Hagyományos automata váltóra gondoltam.

DSG-nem kellene.

máj. 15. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
10. Megértem, hogy neked ez a véleményed. Teljes mértékben elfogadom, de azt gondolom, hogy nem veszed figyelembe az ellenvélemények sokaságát. A saját tapasztalatodból indulsz ki úgy, hogy nincs és nem is volt ilyen autód. Nekem sem volt, ezért fordultam azokhoz, akiknek igen, és mégis te írsz válaszokat. Kicsit irónikus nem?:D A fő kérdésem egyikére sem kaptam választ tőled. Azzal, hogy kiragadsz 1-1 mondatokat és kritizálsz, és folyamatos ellenszenved mutatod ki sokra nem megyek, ahogy a laptop és autó összehasonlítással sem. Vegyél benzines laptopot, hátha jobban fog tetszeni...Ettől függetlenül köszönöm az észrevételeket.
máj. 15. 09:05
 17/17 anonim ***** válasza:
Itt is rákereshetsz priusza. Totálcar népitéletekben szintén
máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!