Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történne ha egy 4 hengeres...

Mi történne ha egy 4 hengeres motorba 2T (kétütemű) keveréket töltenénk?

Figyelt kérdés
máj. 13. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Füstölne, meg ha komolyabb injektoros, akkor valószínűleg a lambda szondának se tetszene, az pedig már bekavarhat fogyasztásban, vagy a motor járásán és észrevehető lenne.
máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Füstöl illetve lerakódás keletkezik ami a gyertyának nem tesz jót. De a benzinbe kevert olaj adta plusz kenés nem ártana a motornak sőt.
máj. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szolovjov ***** válasza:
100%
Mindegy hány hengeres a motor. Az a lényeg hány ütemű. Én amúgy 4 ütemű fűnyíróba sokszor öntöttem már 50-es keveréket, ha csak az volt itthon. Nem füstölt és más baja sem lett.
máj. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 4üteműt akart írni 4hengeres helyett. Amúgy füstölne meg teljesítmény vesztés lenne, a 2t üzemanyag igazából csak sima üzemanyag+motorolaj keverve
máj. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:

Az 50-es keverék nagyjából 2-2,5 liter/1000 km olajfogyasztásnak felel meg. Ettől még elmegy az autó.

Ha csak egyszer fordul elő, akkor a katalizátor még túléli. De ha ez rendszeres és az olaj nem alacsony hamutartalmú, akkor előbb utóbb eltömi a katalizátort.

máj. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 krwkco ***** válasza:

"előbb-utóbb eltömi a katalizátort"

Vagyis nem annyira eltömi, hanem először inkább "megmérgezi". A katalizáló felület működőképtelenné válik az olajban levő foszfortól meg egyébtől.

máj. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne hagyjuk ki a szepekre égő olajat, vagy a bekoxszolódó gyűrüket sem, amik megragadhatnak a dugattyúban, onnantól meg a saját olaját is elkezdi enni a motor.
máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
egy öregtől hallottam aki régen motorversenyzett, hogy verseny előtt megkérte a haverját menjen már el és tankolja meg, mert neki valami más dolga akadt épp. Verseny alatt arra lett figyelmes az öreg, hogy iszonyatosan füstöl a motorja, és közel sem úgy megy mint kellene. Amikor beért a célba még így se utolsóként ért be, de nem értette mi az isten lelte a motorját, hiszen tip-top állapotban volt... és akkor jött rá, hogy a csapattársai között volt aki kétütemű motorral indult, ő meg négyüteművel, és a haverja aki elvitte megtankolni a motorját rossz kútoszlophoz állt és kétütemű üzemanyaggal töltötte fel :D
máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!