Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell helyesen besorolni?

Hogyan kell helyesen besorolni?

Figyelt kérdés

Igen, megvan a jogsim , de elég friss. Nincs rutinom,így én csak a tanultak alapján, vagy kevés tapasztalat alapján tudok menni. Város szélen lakok. Ott egyszerű a közlekedés ,de a varosban már akadnak helyzetek. Ilyen volt ez is.


Multkor ahogy mentem egy 4 sávos pályán bekelett soroljak jobbra. Namost. Én úgy tanultam..és így is a logikus. Ha indexelnek elöttem ,hogy besorolnának, Elöttem az uton nincs senki. Akkor vagy kicsit gyorsítok hogy a besoroló autó mögém, vagy épp lassítok hogy elém férjen be. Mindezt egyértelműen.

Viszont amikor én soroltam volna be a másik sávban lévő autó nem reagált az indexre kb sehogy. Nem gyorsított. Nem lassított. Nem jött mellém. Hanem mögöttem jött. Mivel nem láttam reakciót ,úgy érzekeltem,hogy a helyet tartja. Máskor is lattam ezt,és akkor valóban erről volt szó.

Viszont itt ahogy soroltam volna be továbra se történt semmi. Ahogy kicsit elforditottam a kormányt egy hangos duda kíséretevel nyomott egy féket.


Nem az a kérdés ki hibás ilyenkor stb hanem hogy ezt hogyan kell akkor helyesen? Mert nekem úgy tűnt így utólag,hogy mintha nem vette volna észre az indexet és a saját tempojába bambulva ment ,majd meglepődött amikor én azt hittem a helyet tartja hogy beférjek.

Nem igazán szeretnék ilyen helyzetekbe kerűlni, viszont most kicsit zavar a dolog ,hogy nem tudom ezeket hogyan kéne kezelni. Mit lehet csinálni ,hogy jobban megtudjak győződni a szándekáról legközelebb? Egy talasztalt vezető oké hogy látja ,hogy de nem akart beengedni ,de rutin híján en csak a tanultakra tudok támaszkodni és azok alapján úgy nezett ki a helyzet ,hogy direkt nem előz meg,várja,hogy bemenjek. Senki nem volt elötte


Csak tanácsokat szeretnék. Hogy ki hogyan oldja meg. Mikre érdemes figyelni?🤔


máj. 14. 19:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%

Hogy őszinte legyek, nem is értem hogy milyen szituációról van szó, baromi zavarosan fogalmazol, így elég nehéz bármi tanácsot adni. Honnan sorolsz hová? Mit fékezgetsz, főleg autópályán? Ki megy ki mögött? Meg hol?


Rohadtul nem értem.

máj. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%

Az illető vagy béna volt vagy bunkó.


De ilyenkor vagy nyomsz egy kis gázt és annyival előtte sorolsz be, hogy ne zavard.


Vagy leveszed a lábad a gázról és mögé sorolsz be.

máj. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
48%
Ja hát nem mindenki előzékeny és van, aki bambul is. Ez volt, valszeg.
máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

# 1. Melyik rész zavaros?

Elmondtam en hogy tanultam / hogyan reagállok ha valaki beakar sorolni elém. Vagy kicsit lassítok ,hogy beférjen elém,vagy megelőzöm,hogy mögém férjen.


Aztán leirtam,hogy amikor én soroltam volna be jobbra ( a jobb oldali sávba) akkor az aki ott jött , nem adott semmilyen reakciót. Jött tovabb a jobb oldali savban mögöttem lényegében, amikor meg elé akartam sorolni,mert úgy láttam ,hogy tartja a helyet, rámdudált. Szóval félre értettem,es nem akart beengedni.

A kérdés meg annyi,hogy akkor ilyenkor mizu?

Mert gyakorlatilag. Se elé ,se möge nem lehetett menni.

máj. 14. 19:30
 5/20 krwkco ***** válasza:
85%

"Viszont amikor én soroltam volna be a másik sávban lévő autó nem reagált az indexre kb sehogy."

Nem reagált, mert neki nem KELL reagálnia. Megy tovább a sávjában és kész. Neki van elsőbbsége.

"Senki nem volt elötte"

Ezért neked kellett volna felgyorsítani annyira, hogy biztonságosan sávot tudj váltani.


"Csak tanácsokat szeretnék. Hogy ki hogyan oldja meg."

Ha melletted egy hézagos sáv van, akkor már jóelőre, gyorsítással vagy lassítással keresni kell egy hézagot, ahova beférsz.

Ha a sáv tömött és azt szeretnéd, hogy beengedjen valaki, akkor előremész annyira, hogy ne legyen átfedés az autótok között és indexelsz. Amivel kéred, hogy engedjen be. Ha lassít és ezáltal létrehoz egy üres helyet, akkor átsorolsz és kézfelemeléssel, vagy vészvillogóval (ezt nem szeretem, de mindegy) megköszönöd.

Ha nem lassít, vagyis nem ad helyet -amihez joga van-, akkor lassítással lemaradsz és a mögötte levőnél próbálkozol ugyanígy.

Ha senki nem enged be és már ott a letérés, ahol ki akarsz hajtani, akkor indexelve megállsz a sávodban. Mögötted dudálni fognak, de ehhez akkor is jogod van. Nagyon hamar jönni fog valaki, aki majd villogtatással jelzi, hogy lemond az elsőbbségéről és beenged. Akkor -lehetőleg fürgén- átsorolsz és kikanyarodsz, ahova akarsz.

máj. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#3 .

Így utólag nekem is úgy tűnt. De mivel nem vagyok gondolat olvasó így sose derűl ki.

Az ,hogy nem akar beengedni teljesen oké,de nekem ez nem volt egyértelmű. Aki regóta vezet ( volt olyan velem a kocsiban) az látta ,hogy nem fog engedni,de fogalmam nincs ,hogy ezt honnan érezte?

Meg így már ensem tudtam ,hogyan kellett volna szóval vegűl tovább mentem egyenesen a tök rossz irányba.

máj. 14. 19:34
 7/20 A kérdező kommentje:

Na hát ez ezért érdekes mert amikor en vizsgáztam, már úgy volt ,hogy ne tévesszem meg a besorolót😅. Tehát ha beakarom engedni, akkor engedjem be lassítva ,vagyha nem akarom akkor tegyem egyertelművé,és haladjak el melette.

Ez zavart meg. Főleg,hogy a tanulás során meg az ellenkezője történt. Nem voltam biztos ,hogy beenged e. Aztán vegűl ott is ledudaltak,mert várta ,hogy soroljak elé de húztam az időt.

Probálom figyelni a jeleket ,de kb ahány ember, annyi verzió🫤

máj. 14. 19:39
 8/20 anonim ***** válasza:
39%

Ha ráhúzod a másikra akkor te vagy a hibás. A megoldás, hogy nem húzod rá az autót.


KRESZ szerint úgy kell besorolnod, hogy azzal a másik közlekedőt ne zavard. Az más dolog, hogy illik figyelni és segíteni, de a saját közlekedésed nem a másik (kikényszerített) jóindulatára kell alapozni.

máj. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
21%
Hogy lett meg nemed a jogsid, ha még sávot sem tudsz váltani...? Az év vicce.
máj. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 krwkco ***** válasza:
68%

#6

"De mivel nem vagyok gondolat olvasó így sose derűl ki. Az, hogy nem akar beengedni teljesen oké, de nekem ez nem volt egyértelmű."

Nem kell gondolatolvasónak lenni. Az alapeset az, hogy mindenki a KRESZ-nek megfelelően közlekedik. Csak az ettől való eltérést kell jelezni. Vagyis, ha nem jelezte, hogy be akar engedni, akkor hiába vártad, hogy ezt tegye.

Pláne, hogy előtte volt hely, vagyis Te is meg tudtad volna oldani a besorolást. Csak nem mellette kellett volna haladni, várva hogy a másik tegyen valamit, hanem gyorsítással biztonságos távolságra, bőségesen eléje kellett volna kerülni.

Néha még ebben az esetben is ráddudálnak, ha később jelzel és lassítasz a jobbra letéréshez, de az már az ő bajuk. Azzal nem kell törődni. Pláne, ha mögötte nem volt hely, mert felgyüjtötte a sort.

máj. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!