Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes-e cserélni a gumit? D...

Érdemes-e cserélni a gumit? DOT0915 Michelin nyári szett

Figyelt kérdés

Családon belül hozzam került egy Megane 2 és az lenne a kérdésem, hogy érdemes e cserélni a gumit? Gumis azt mondta igen, mert régi, autószerelő meg azt mondta, hogy attól hogy régi, a profil mélysége még egész elfogadható, így nem muszáj.

Ha cserélni kell miért?

Ha nem muszáj miért nem?


Köszönöm a válaszotokat.



máj. 17. 10:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
9 éves gumi. Én cserélném.
máj. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Mad Max2 ***** válasza:
29%

Én nem cserélném le


Rengetegen járnak ennél idősebb gumikon is.


Teljesen jó.

máj. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy a max az 10 év és utána már “kötelező”. Mivel ez egy nagy beruházás lenne számomra, ezért kérdezlek titeket. Illetve milyen jelei lehetnek ha már “nem jó” a gumi? Hangos közlekedés, minden apró út hibára felfigyelek vezetés közben, pedig simának látszik szabad szemmel az út.
máj. 17. 10:07
 4/19 Mad Max2 ***** válasza:
35%
nyugi semmi baja attól a guminak hogy 9 éves, ha a profilmélység rendben és semmi sérülés nincs rajta nyugodtan hazsnáld
máj. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg közelről, hogy repedezett-e az oldala. Ha igen, akkor elöregedett, elfáradt, cserés.


Ha nem látszik a töredezettség, attól is lehet még öreg, csak nem ilyen könnyű megállapítani.


Ha egyébként garázsban állt, akkor az jelentősen megdobhatja az élettartamát, mert a Nap nem szívja állandóan, és nem a 60 fokos aszfalton áll. Mivel a profilmélység még rendben lenne, tehát 9 év alatt sem kopott el a gumi, gyanús, hogy keveset futott a kocsi, tehát nem mindegy, hogy hol állt sokat. Ha 9 évig a 20 fokos garázsban volt, akkor az a gumi ha nem is zsír új, de jobb állapotban lehet, mint egy 4 éves utcán tárolt.

máj. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%

Én lecserélném mielőtt szétszakad..


láttam már gumit, ahol arasznyi szakaszon elvált az oldalfal a futófelülettől.

máj. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

Azért érezni lehet ha már nagyon fel van keményedve....

Körömmel megnyomva is illetve vezetés közben:

- fehér aszfalton nagyon csúszik

- vizes fehér aszfalton brutál csúszik

- vizes normál aszfalton is csúszik de nem annyira

máj. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
7-es utasitasait kovesd, ha nem betonkemeny el tudod hasznalni. Ugyanigy voltam 2 eve, 9 eves gumit feltettem, most lett 11 es osszel cserelem. Beletettem meg 30 ezret azota.
máj. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Igen.
máj. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
13%
A max 10 év az max 5 év valójában. De ez egy szabad ország, mindenki úgy mészárolja le a saját családját, ahogy csak akarja.
máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!