Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hegyvidéki közlekedésre...

Hegyvidéki közlekedésre milyen alacsonyabb árkategóriájú autót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Első autó lenne, tapasztalatlan vagyok az ilyesmiben, ezért kérnék egy kis iránymutatást, tapasztalatot. Ami fontos szempont hogy bírja az itteni emelkedős, lejtős utakat, és hogy azért egy alapvetően megbízható konstrukció legyen.

Illetve használt autóban gondolkodok, jó lenne ha 2 millió alatt elérhető lenne mondjuk egy max 10 éves kivitelben.


máj. 22. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

"bírja az itteni emelkedős, lejtős utakat"


HOL van az ITTEN??

máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Konkrét helyet nem szeretnék írni az anonimitás miatt, de kb 10-25 fok közti emelkedők/lejtők bőven előfordulnak erre.
máj. 22. 10:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyar "hegyek" vagy Alpok vagy mi?
máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kis település az Északi-középhegységben.
máj. 22. 12:26
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Most kirándultunk borvidékre, itt aztán a kombitól a terepjáróig minden van, kis autó nem igazán, a teher miatt. Ha csak magadat viszed, akkor tök mindegy, hogy Ford, Opel vagy Suzuki.
máj. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Oké, tényleg tapasztalatlan vagyok, nem tudom hogy tényleg van-e olyan ami inkább csak városi közlekedésre, sík terepen ajánlott, mások pedig alkalmasabbak pl szerpentines emelkedőkre. Ezért is kérdeztem.

És ha márkákat nézünk, melyek általánosságban a megbízható, de megfizethető kategória? Illetve hallottam nem egyszer olyasmire panaszt, hogy valaki autójába milyen drága volt egy meghibásodásnál az alkatrész, mert csak külföldről lehetett hozzá újat rendelni. Melyik márkákat kerüljem ha ilyesmibe nem szeretnék belefutni?

máj. 22. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindegyik jó állapotú, karbantartott autó bírja a hegyeket dombokat. Ami viszont előny, ha alacsony, hosszúkás(pl. sedan) és erősebb. Alacsony és hosszúkás jól bírja a kanyarokat, erősebbet pedig nem kell agyonpörgetni, hogy felmenjen a dombon. Talán még azt mondanám kézi váltós legyen, hogy te tudd megválasztani a sebességfokozatot, mert az nem mellékes. Ezek alapján már tudsz keresgélni mi tetszik neked.
máj. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
máj. 22. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!