Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó csak fél óra rúgdosás...

Robogó csak fél óra rúgdosás után indul, miért lehet ez? (többi lent)

Figyelt kérdés
Első robogó, kb. 1 hónapos, használt, 49cc 2T. Minden nap mentem vele. Napi első indítást rúgással csináltam, aztán a nap folyamán a többit önindítóval. Aztán hagytam állni 3-4 napot. Berúgtam, be is indult de kb pár mp múlva lefulladt. Utána kb fél óráig kellett rúgdosni ,hogy életre kelljen és miután beindult nagyon gyenge hangot adott ki. Gázkaron húzogattam kicsitket, pár percig aztán úgy tűnt meglett az alapjárat, és el is indultam vele. Utána aznap önindítóval elsőre indult mindig, nem fulladt le, szépen ment. Aztán a megszokott módon használtam pár napig majd megint kb. 2 nap szünet. Első rugásra beindult, de megint fulladt és ugyanaz a fél órás procedúra mint az előzőnél. Miután életre kelt, járattam a motort pár percig, kicsi gázhúzogatással. Leállítottam, majd rápróbáltam önindítóval és egyből indult. Most nem indultam el vele egyből, volt még pár dolgom előtte, ezért leállítottam, majd fél óra múlva ráindítok és semmi. Rúgással se akar indulni. Ez alapján van ötletetek, hogy mi lehet a gond? Lehet ,hogy véletlen egybeesés de aután kezdtem ezt tapasztalni miután az első tankolás megvolt vele. 100-as primót raktam bele.

máj. 22. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jártam én is így, azóta azon a kúton nem tankolok,mert aznap este csak tolásra indult. Szerencsére nekem kijárta, lehet vizes volt,ami leült a tank aljára míg dolgoztam.
máj. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hmm. Akkor ezt még megpróbálom, ha sikerül újra feléleszteni egyből megindulok vele és kiégetem belőle ezt. Még kb 60-70 km lehet benne.

MOL-nál tankoltam bele amúgy.

máj. 22. 20:06
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ezt leírtad! Kimentem és egy hurkapálcával megkavargattam a benzint a tankba és egyből indult. Viszont nagyon könnyen fullad, és most már fel is tűnt ,hogy a szaga se teljesen egészséges. Meg ahogy most így belegondolok, ahogy fogyott a benzin, egyre nehezebb volt indítani és egyre nehezebben állt be az alapjárat. Lehet ahogy égett az üzemanyag változott a benzin-víz arány a víz javára. 2-2.5 liter még van benne (fullra tankoltam ráadásul...), de ennek tudatában már nem nagyon merem elégetni úgyhogy fingom sincs mit csináljak.
máj. 22. 20:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem 100-as való bele.
máj. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!