Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt mondják, maximum 6 havi...

Azt mondják, maximum 6 havi fizetést érdemes autóvásárlásra költeni. Irracionális kb 10 havi fizetésből autót venni?

Figyelt kérdés
Új autó lenne és igazából mindig is ilyen típust szerettem volna, csak most látom először reális esélyét, hogy meg is vegyem. Hitel persze kellene hozzá, de nem vágna földhöz.
máj. 23. 11:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ki mit mond, nem releváns. Én azt mondom, maximum fél éves megtakarított pénzt, más meg 2 éves teljes jövedelmét rákölti.

Ha belefér a költségvetésedbe a várható szervizköltségekkel együtt, akkor tök mindegy a fizetéseddel milyen arányban van.

máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

És ezt ki mondja, mi alapján?

Én 19 havi fizetésből vettem, de nem értem hogy hol a relevencia.

máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 BeefEater ***** válasza:
77%

Kérdés, hogy mennyit keresel és abból hogy jössz ki. Ha 6 havi fizetésed helyet 10 havi fizetésből veszel autót és ezért nem tudod a barátnődet elvinni Miamiba csak Horvátországba ezen a nyáron, akkor vedd meg nyugodtan.

Ha viszont hó végén már számolgatnod kell, akkor még a 6 havi fizetésbe kerülő autó is túlzás.


Ne felejtsd el figyelembe venni a drágább autó potenciálisan magasabb karbantartási költségét.

máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 hypno ***** válasza:
100%

Az ilyen kinyilatkoztatásokat valaki kitalálja, aztán mivel jó hangzatos, mindenki átveszi és elkezdi szajkózni.


A mai magyar valóságban, a hivatalos nettó átlag, vagy nettó medián átlag fizetések, valamint az új autók árai alapján a 8 órában foglalkoztatott emberek kb 7 %-a tudna a 6 havi fizetéséből új autót venni, de az még eléggé alapmodell lenne.

máj. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ez egy alacsony fenttartási költségű kisautó lenne. Bőven van mit félre tenni, mert jócskán a magyar átlag fölött keresek pár éve, szóval számolgatni semmiképp nem kellene a hó végén. De mindig sajnáltam saját magamra költeni a pénzt...
máj. 23. 12:04
 6/20 hypno ***** válasza:
87%

#5


Akkor meg csakis rajtad múlik.

Én az okostelefonokkal vagyok így.

Bár simán megtehetném, az értékrendembe egyszerűen nem fér bele, hogy 100 ropinál többet költsek rá.

máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
kit érdekel ki szerint mi racionális
máj. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 havi fizuba került a legutóbbi kocsink, ha család jövedelméhez viszonyítjuk 3 havi lóvé. (Durva belegondolni, hogy nyolc hónapot keccsöltem egy 5 éves kocsiért)🤣

Anyagilag nem rázott meg, nem mondtunk le semmiről érte, szeretjük és kiszolgál minket.

Igaz idáig nem gondolkodtam mennyi "munka" van benne.

Ha vagy olyan "szerencsés", hogy nem fáj a kiadás és szükséged van rá vedd meg nyugodtan. A lóvét úgy sem viszed a sírba.

Sok olyant ismertem, aki csak kuporgatott élete végéig, ugyan olyan fa dobozban ásták el mint bárki mást. Ott semmi jelentősége nem lesz.

máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

Jó nagy marhaság! Ezzel az erővel ma Suzukit, Daciát is csak az vehetne akinek több mint havi nettó 1 milliós fizetése van.

A mostani autómat újonnan vettem. Több, mint 4 évig gyűjtöttem rá, addig volt másik. Házam van. Hitelt nem vettem fel, soha nem is volt egy forint hitelem. Mióta megvettem eltelt lassan 5 év és nem vágott a földhöz, semmi hátrányát nem tapasztaltam hogy nem valami használt, relatív öreg, bizonytalan előéletű roncsot vettem 6 havi fizetésemből.

máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul mondják, nem a fizetésen múlik, hanem azon, hogy mennyi marad meg belőle a hónap végére. Ha semmi, akkor kereshetsz te milliókat is, ne vegyél autót. Ha 300-ból 200 megmarad, akkor meg 1 milliós autó is beleférhet.
máj. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!