Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell lefékezni a...

Hogyan kell lefékezni a gépkocsit, ha menet közben az üzemi fék hatástalanná válik?

Figyelt kérdés

A válaszok:


a) Az I. sebességfokozatba kapcsolva, motorfékkel.


b) A legnagyobb sebességfokozatba kapcsolva, motorfékkel.


c) A kézifékkel és motorfékkel.


A kérdés: Mégis hogy fog a motorfék ha nincs sebességben az autó?



máj. 23. 21:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy azért nem értem a kérdést mert hivatalosan a C válasz ami jó.
máj. 23. 21:08
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

"A kérdés: Mégis hogy fog a motorfék ha nincs sebességben az autó?"

Ha nincs sebességben az autó, akkor sehogy. De ki mondta, hogy nincs sebességben az autó?

máj. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lábfékkel mint a frédi és béniben :D De amúgy mit nem értesz rajta? Hol írja, hogy nincs sebességben az autó? Nem szabad üresben gurulni.
máj. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Justinianus ***** válasza:
100%

"hivatalosan a C válasz ami jó"

Józan paraszti ésszel is az a jó.

máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk pont üresben gurul mikor eltörik a fékcső,akkor sebességbe rakod...
máj. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 krwkco ***** válasza:
100%

Az a.) azért nem jó, mert a megszaladó autót szinte biztos, hogy nem tudod menet közben 1-esbe rakni.

A b.) meg azért nem, mert magas fokozatbam gyenge a motorfék.

A c.) azt javasolja, hogy hagyd abban a sebeségben a váltót, ahol van, vedd le a lábad a gázról és segíts rá kézifékkel. Ez a biztos megoldás.

máj. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 krwkco ***** válasza:

Vagy így:

[link]

máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ így már érthető!
máj. 23. 23:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy a modern, elektromos kéziféket egyáltalán be lehet kapcsolni menet közben?
máj. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Amúgy a modern, elektromos kéziféket egyáltalán be lehet kapcsolni menet közben?"


Igen. Mikor először lett ilyen autóm, piros lámpához érve rajta volt az ujjam a gombon és még gurult az autó mikor elbambultam és meghúztam. Azonnal beastuzott az autó. Szerencsére mögöttem nem jött senki. Akkor megtanultam, hoyg erre jobban figyeljek.

Állítólag nagyobb sebességnélezt nem lehet megtenni, de ezek után nem volt kedvem próbálgatni, hogy tényleg így van-e.


A kérdésre visszatérve: megfelelő sebességbe rakva motorfékkel szépen kapcsolgatsz visszafelé. Nyilván nem 100 km/h-nál teszed 1-esbe. Amikor már eléggé lelassult az autó, tehát csak mondjuk lépsben gurusz, biztosan működni fog az elektromos kézifék is, állóra fékezéshez.

máj. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!