Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóval lejtőn való elindulás?

Autóval lejtőn való elindulás?

Figyelt kérdés
Van olyan meredekségű lejtő, amiről nem lehet csak kézifékes indulással elindulni?

máj. 24. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:

ésszerű emelkedők között számomra nincs(nyilván nem hegyoldal).

Pécsen lakom, mecsek oldalba sokszor járok kocsival, ott sincs olyan meredek ahova kézifékes kellene.

máj. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Ki van zárva mert nem tudom. Nekem automata kézifékem van, így nincs ilyen problémám.
máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint emelkedő?
máj. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Most lejtő, vagy emelkedő? Lejtőn nem nagy kunszt elindulni, csak elenged a féket.

Emelkedőből van olyan. Pécsi vagyok, pl. a munkahelyem mellett van a Radnics utca: [link]

Ha itt valaki elindul álló helyzetből felfelé visszagurulásgátló nélküli autóval kézifék nélkül, az nagyon ügyes és jól bírja a kuplung ha nem ég le. És a Mecsek-oldalban szerintem vannak ennél meredekebb utcák is.

máj. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
"automata kézifékem van, így nincs ilyen problémám." Automata, vagy manuális, a kérdés szempontjából lényegtelen, hogy te manuálisan, vagy egy villanymotor húzza be a kéziféket.
máj. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Emelkedő igen
máj. 24. 11:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát Ausztriában, Tirolban volt olyan út, ahol az elején ki volt írva, ha megállnál a közepén, eszedbe ne jusson próbálkozni a tovább haladással. Gurulj lassan vissza, és ne kanyarodj be!

Ez volt a szöveg.

Konkrétan amikor mentél fel, azt érezted, mintha ágaskodna fel az autó eleje, és borulna hátra.

Nem tudom mennyi %-os emelkedő volt, de kb besz.rtam, amikor mentem fel rajta.

máj. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően azt mondanám, hogy a meredekebb utakon nem tudsz "normálisan" elindulni kézifék nélkül mert csak 2 lábad van. Ha lenne 3 lábad, akkor egyik a féket nyomná, a másik kettő a kupluungot és gázt állítaná, aztán szépen kiengedné a féket a megfelelő pillantban.

Amíg nincs 3 lábad, addig a 3. láb helyett marad a kézifék.


Viszont van egy kivétel. Van egy 5 és egy 1 éves autóm. Mindkettőben van már segédeszköz beépítve a kocsiban emelkedőn való elinduláshoz.

Ha meredeken állok és erősen benyomom a féket, akkor elengedés után pár másodpercig fékezve tartja a kocsit a rendszer, ergó így kézifék nélkül is el tudok indulni.

Ki kellett tapasztalni a működését, eleinte akkor is befékezett amikor nem éreztem szükségét, máskor meg nem fékezett. Egyszerűen már tudom, hogy mennyire kell erősen nyomni a féket ha szükséges.

Természetesen emellett a kézifékes indítást is tudom.


Itthon nem hiszem, hogy lenne olyan emelkedő ahol gondot okozna. Külföldön simán lehet ilyen, ahogy az egyik hozzszóló is említette.

máj. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Viszont van egy kivétel. Van egy 5 és egy 1 éves autóm. Mindkettőben van már segédeszköz beépítve a kocsiban emelkedőn való elinduláshoz.


Ha meredeken állok és erősen benyomom a féket, akkor elengedés után pár másodpercig fékezve tartja a kocsit a rendszer, ergó így kézifék nélkül is el tudok indulni."


Ehhez nem kell feltétlenül 1 meg 5 éves autó. Nem olyan nagy újdonság a visszagurulásgátló. A 19 éves Astrám is tudja. Azt hiszem ennél valami Hill Start Assist, vagy hasonló névre hallgat. Pont úgy működik, ahogy leírtad. Szerintem kényelmes, hasznos dolog.

máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!