Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós autóknál mint...

Automata váltós autóknál mint pl. BMW e36 / e46 / e90 de főleg e36 érdekel, hogy mennyire bírja P fokozatban való állás enyhe lejtőn?

Figyelt kérdés
Enyhe lejtőn még nyugodtan hagyhatom vagy szigorúan kerüljem így is?

máj. 24. 18:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fokozatban szeretnél lejtőn állni ha nem P-ben?
máj. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogja tartani az autót ha erre gondolsz, de a "szakszerű" parkolás automatával úgy néz ki, hogy üresbe rakod, kéziféket behúzod, fékről leszállsz (hogy a terhelés a kéziféken legyen) és utána rakod P-be. Igy nem terheled a szerkezetet, de ha bármi miatt a kézifék nem működne nem fog elgurulni a kocsi.
máj. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha előbb a kéziféket húzod fel, utána rakod P-be, akkor nem lesz a súly a váltón.
máj. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
50%
Legjobb a laposföld-hívőknek, mert azok szerint úgysem tud legurulni még a Himalájáról sem.
máj. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

#4


Én nem vagyok laposföld-hívő, sőt.. de amúgy hülyeséget írsz mert ők nem azt vitatják, hogy nincsenek dombok, hegyek, stb. hanem, hogy a Föld nem gömb/kerek hanem lapos. Attól még egy hegyről szerintük is legurulna egy autó (gondolom legalábbis..)

máj. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
P reteszel, nem okoz kárt. A kézifék ezzel ellentétben használódik. Előbb P aztán kézi.
máj. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
#6 Kézifék használódik?! Te is csak annyira értesz az autókhoz hogy milyen színű...
máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

5.

Ja, más kérdés, hogy akkor honnan van a (jelentős) gravitáció?

máj. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Igen, a lényeget kihagytam. Arra gondoltam, hogy amikor P-ben tesszük, van ez a körmös kapcsoló vagy bárminek is hívják, egy kis lejtő miatt nem-e tud eltörni.

Átlag parkolókról beszélek, enyhe kis lejtőkről.

Nagyobb lejtő vagy durvább lejtőknél persze nyilván előbb a kézifék aztán a P fokozat, sőt én olyan óvatos vagyok hogy még kerékéket is használok😄

máj. 24. 18:37
 10/26 anonim ***** válasza:
41%
Nekem kedvenceim azok az idióták - igaz, kézi váltónál - akik a kézifék helyett 1-esben parkoltatják, had feszüljenek a hajtás részei, biztos jót tesz neki. Kéziféket meg ugye egyáltalán minek is gyártanak...?
máj. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!