Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért erötlen az autóm?

Miért erötlen az autóm?

Figyelt kérdés
Van egy 2006-os BMM motorkódú 2.0 PDTDI Audi A3-asom. Néha erötlen, mintha nem menne a turbó. Semmilyen hibakódot nem mutat, se a turbóra se gyújtáskimaradásra. Mi lehet a probléma? Esetleg DPF? Egy manuálisan elindított részecskeszürö regenerálás megoldhatná a problémát(amennyiben a DPF-el van a gyíkja)?

máj. 27. 05:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Vákuumcsöveket, coolert cooler csövet nézd meg első körben, nem lyukasak-e.


Amúgy sok minden lehet a turbón kívül. Pl map szenzor, turbónyomás szabályzó, légtömegmérő.


Regenerálást meg lehet próbálni, ártani nem fog, még ha nem is ez a probléma.


Semmilyen hibakód nincsen?

máj. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen hibakód. Valamint ez nem állandó probléma. Van olyan hét hogy egyáltalán nem jelentkezik, van olyan hogy egy héten többször is. Van hogy hideg motornál jelentkezik, de olyan is volt már, hogy 150 km-t levezettem egyhuzamba és utána jelentkezett, a 150 km-en pedig teljesen normális volt.
máj. 27. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet a turbó geóval van probléma akkor.


De ez is csak tipp. :/


Sajnos nem ismerem pontosan ezt a típust. Azt javaslom hogy érdeklődj körbe tematikus csoportokban és vidd el egy profi Audis szakihoz.

máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Légtömegmérő hibahatáron belül, de sz.r lehet. Vákuum is lehet mint hibaforrás. Nekem a harmadik légtömegmérő lett az igazi, plusz biztosíték csere(ezt én sem értettem,de nem is kell).
jún. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!